Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám megtanulni az...

Hogy tudnám megtanulni az angol nyelvtant?

Figyelt kérdés

valami érthető könyvet tudnátok ajánlani?


és mért van az hogy nagyon szeretnék tudni angolul, rendesen idegesít hogy nem tudok, de ha le kellene ülni tanulni akkor meg lusta vagyok


2013. máj. 22. 17:16
 1/2 klopusz ***** válasza:

Na, jó, de a leülős tanulást nem nagyon tudod kikerülni :-)


Ha komolyan nekiveselkedsz, ajnlom Dohár Péter: Kis angol nyelvtan című kiadványát. Egyrészt normálisak benne a meghatározások, másrészt jók benne a példamondatok is.


Sok sikert!

2013. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én emelt szintűre meg felsőfokúra készülök, nem tudom te most mennyire tudsz angolul. Az a tapasztalatom, hogy a nyelvtant nem lehet csak úgy könyvből megtanulni. Én is leülök és próbálkozok vele, de amikor feladatokat kell megoldani, nem mindig emlékszek mindenre amire kellene, ami a könyvekben van az elég tömör és fárasztó. Sokat kell gyakorolni. Én egy angol nyelvű blogot vezetek, így értettem meg az igeidőket egy idő után pld. hogy sokat írtam és gondolkoztam hogy ezt most hogy kellene. Külön tanárhoz is járok, de szerintem ha a neten keresnél egy külföldi levelezőtársat vagy valakit aki tud angolul és néha segítene neked, az is jó. Angol nyelvű szövegekből, filmekből is sokat lehet tanulni. Èn néha dalszövegekből jegyzek meg egy-két dolgot, nyelvtani részeket is. Szóval ne akarj csak könyvből tanulni, próbálj gyakorlati módszereket is keresni.
2013. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!