Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem megy az angol tanulás,...

Nem megy az angol tanulás, hogyan tudnám elsajátítani?

Figyelt kérdés

Sok mindent hallottam h nézek sorozatot angolul így elkezdtem a gengszerkorzót 1x már megnéztem magyar szinkronnal utána magyar felirattal majd angol felirattal de már angol felirattal nem sok mindent értettem. Beszédből egyáltalán nem értettem semmit csak abból amit alá írt abból tudtam fordítani le vmit. Csak onnan tudom h kb miről szólhat h már 2x megnéztem előtte.

Nézzek angol tv csatornát mivel csak a BBC van azt szoktam bekapcsolni de semmit nem értek mit beszélnek rajta olyan gyorsan beszélnek h azt se értem melyik szót mondja ki teljesen felidegesít ez már és lelkesedésemet is elnyomja az angol tanulás iránt pedig szeretnék angolul beszélni. 4 éve tanulom már az angolt jelenleg tart az érettségim annyi alap már ragadt rám h elvileg ezeknek a technikáknak működnie kéne de semmi.



2013. máj. 23. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

nézz youtube-on feliratos videokilppeket, olvass angol nyelvű könyvet

pl az oxfordnak nagyon jó angol nyelvű könyvei vannak,különböző szinteken, és nem is hosszúak

a könyv végén találsz benne feladatokat és angol nyelvű szótárt is

2013. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
próbálj ki egy angolkurzust
2013. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kapcsold be mondjuk a BBC-t amikor otthon vagy, menjen a háttérben, majd megszokod milyen stílusban beszélnek. Nézz meg minden nap egy kb öt perces híradót, pörgesd vissza bátran sokszor, amíg meg nem érted nagyjából. Próbáld meg kiszótárazni, azokat tanuld meg. Minden sorozatot/filmet magyar felirattal nézz, ne magyarul. Hidd el, segíteni fog!:) Ne add fel!
2013. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Akkor próbálkozok tovább és remélem össze fog jönni.:D
2013. máj. 26. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!