Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a két magázás...

Mi a különbség a két magázás között németben?

Figyelt kérdés

Suliban úgy tanultam, hogy a Sie a magázás németül, illetve a T/3-as ragozás (tehát pl. Sie machen etwas - Ön/maga csinál valamit), de az AC Brotherhood-ban németül Ihr-t használnak és úgy beszélnek egy személlyel magázásképp, mintha az T/2-ben lenne. (tehát pl Ihr macht etwas - Ön/maga csinál valamit). Mikor melyiket kell használni szabály szerint? Erről soha nem hallottam még, pedig középfokúm van belőle.


f/16



2013. máj. 26. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én éltem pár évig Németországban, és jelenleg is német ügyfelekkel dolgozom, de mindegyik Sie-t használ.
2013. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
felsőfokú nyelvvizsgám van, három cserediákom volt Németországból (három különböző helyről), de életemben nem találkoztam még azzal, hogy az Ihr-t használnák. a Sie, a T/3-as ragozás a tuti :)
2013. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Régen használtak olyat hogy Sie helyett er/sie-t mondtak (tehát Esz/3), de érzésem szerint ez udvariatlan forma volt.
2013. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most jön a tuti!...:)

-------------

Az "Ihr macht so was?" régies kifejezés. Olyan mint az "Euer Hoheit"

Ha láttál már németül olyan filmet ami királyokról, hercegekröl szól, pl. a "Három testör és D´artagnan, na ott hallhatsz ilyeneket.

----------------

Ihr wollt mir nicht erzählen, wem die Krone gehört?

---> Sie wollen mir nicht erzählen, wem die Krone gehört?

2013. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-3 köszönöm, akkor jól tudtam az eddigieket. :)

4. : Ez lehet a megoldás! Az AC Brotherhood a XVI. század elején játszódik, biztos akkor használtak ilyeneket. Nem semmi.. köszi :)

2013. máj. 26. 20:17
 6/7 anonim válasza:
Az összes német filmben, sorozatban így magázódnak én sem értem miért, de nekem jobban tetszik mint a Sie
2015. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Közbeszédben, félig-meddig magántársalgásban előfordul párhuzamosan a "was machen Sie" és a bei Euch. Ez NEM jelent tegeződést.
2021. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!