Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Több nyelven beszélők! Hogy...

Több nyelven beszélők! Hogy tartjátok szinten a nyelvtudásotokat?

Figyelt kérdés
Több nyelvet tanultam már, van egy felsőfokú nyelvvizsgám, illetve folyékonyan beszélek még két nyelvet, amikből viszont nem vizsgáztam le.Az egyiket kb. egy éve alig használom, és azt vettem észre, hogy kezdek felejteni.Ha nem azzal dolgozom, hogy tarthatnám szinten a nyelvtudásom?
2013. máj. 30. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem talán a legegyszerűbb ha a napi cselekvéseket is az adott nyelven végzed.Például tv-nézés,hírek neten való olvasása,esetleg zenehallgatás.

Vagy jó lenne ha tudnál kommunikálni anyanyelvi beszélőkkel ha van időd.Például facebookon,skypeon.

2013. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás, tv-filmek nézése, rádióhallgatás.
2013. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én három nyelvet tudok felsőfokú szinten, további kettőt középfokon, de a munkám során csak hármat használok belőle aktívan napi szinten. Szinten tartani regényekkel és podokkal szoktam. Igyekszem mindegyik nyelven minden negyedévben legalább egy regényt elolvasni. A beszerzési forrásaim:

[link]

[link]

[link]


Podokat (8-10 perces audioszövegek mindenféle szinten, alsóbb szinteken általában angol nyelvű összekötő és magyarázó szövegekkel) pedig innen tölthetsz le:

[link]

Illetve a világnyelvekből van még külön:

[link]

[link]

[link]

[link]


Fizetősek a letöltések, viszont regisztráció után egy hétig használhatod mindegyiket ingyen, ez alatt meg a teljes anyagot kényelmesen le tudod tölteni a gépedre.

2013. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szuper válasz :)
2015. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de a hasznos kommentek miatt muszáj ide írnom, hogy később is meglegyenek. :)
2015. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!