Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet válasszak?

Milyen nyelvet válasszak?

Figyelt kérdés

Most hetedikes vagyok, angolt és latint tanulok. (előbbit ovis korom óta, utóbbit ötödik óta) Kilencedikben kezdjük el tanulni a harmadik nyelvet, ami lehet német, francia, és valószínüleg olasz. (az oroszt nem szeretném) A tavaszi szünetben voltam Párizsban, hát nagyon nem tetszett a franciák modora, ahogyan a külföldiekkel viselkedtek, meg nekem a nyelv is kellemetlen volt. Így hát leginkább az olasz és a német között vacillálok. (Olaszországba járunk nyaralni, viszont a német nyelv nagyon hasznos a mai világban, főleg egy angollal kiegészítve)

Szóval, tudom hogy még van időm, de már most gondolkodok ezen. Az olasz vagy a német nyelv lenne hasznosabb a jövőmre nézve? (a szakács illetve szállodai munka vonz a legjobban) Köszönöm a válaszokat, bocsi hogy hosszú volt a leírás!



2013. jún. 1. 21:28
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja, még annyit, hogy angolból valószínüleg meglesz a középfokú nyolcadikban, tehát az angol könnyen megy és többet tudok majd a másik nyelvvel foglalkozni
2013. jún. 1. 21:30
 2/18 Berny18 válasza:
68%

Én csak a saját véleményemet írom. Szerintem az olasz sokkal jobb mint a német. Kiejtés ügyileg illetve hangzásilag is.


Én spanyolt tanulok ami nagyon hasonlít az olaszhoz és szeretem. :) Könnyű is illetve szép a hangzás.


Munka terén viszont attól függ, hogy hova mész. Európába inkább német kell de ha mediterrán országba mész vagy a tengerentúlra akkor inkább olasz :)

2013. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad, a német nyelv egyre haszontalanabb, mert sokan beszélik, így ha Magyarországon akarsz majd vele elhelyezkedni, nem tesznek előbbre a listán csak azért, mert te tudsz németül. Most az orosz lett a felkapott, mindenhol olyan embert keresnek, aki tud oroszul, nézd csak meg: [link]

De mivel az oroszt már kizártad, és kettő maradt, én azt mondom, mindkettővel kapcsolatban nézz meg egy-egy videót. Tehát nézz meg olasz nyelven is egy videót és német nyelven is, szerintem ez a legkönnyebb módja a választásnak. A franciánál is így tettél, csak ott ugye élőben hallgathattad a beszédet. Mivel csak az olasz meg a német maradt, valóban a német a kettő közül a nagyobb körben beszélt nyelv, az olasz viszont sokkal vidámabb, és több a kifejezés ha a konyhát nézzük, hasznosabb lenne neked. Németországban nincs annyi tradícionális étel, mint olaszban, és ha szakácsnak szeretnél tanulni, akkor mindenképp az olaszt ajánlom, hisz a konyhája is nagyobb, és tudom ez most nincs összefüggésben, de ha híres szakács szeretnél lenni, akkor el fogsz egy kis időt tölteni Olaszországban is (pl a pizza készítését tanulni vagy olasz kaját receptei stb..) Ha viszont szállodai munka vonzz és itthon szeretnél majd dolgozni, akkor az oroszt kellene választanod, mert most kezdenek az oroszok nyitni felénk és már a tavalyi évben is nagyon sok orosz jött ide nyaralni a Balatonhoz, még a tévében is volt. Tehát döntsd el, mit szeretnél dolgozni, ha szakácsnak mennél akkor olaszt tanulj, ha szállodába mennél akkor oroszt.

2013. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű német! Ugyanis így ha akarsz majd lazán ki tudsz majd menni Németországba, vagy Ausztriába. Az angollal együtt remek kombináció. Az olasz tanulásnak én semmi értelmét nem látom, csak az olaszok beszélik, Olaszország pedig Németországhoz képest egy nagy rakás sz.r.
2013. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszi az összes választ, majd megnézek tényleg 1-1 videót a nyelveken!

utolsó válaszoló, azért ne fikázd Olaszországot se, sok mindenben nálam veri Németországot. mondjuk ott csak pár hónapot töltöttem pici koromban, nincsenek olyan szép tengerparti élményeim

2013. jún. 1. 23:20
 6/18 anonim válasza:
Én nem értem, miért nem szereted a franciákat...Most komolyan. Én holnap után elutazok Franciaországba, meg már voltam is ott, és, ha beszéled valamennyire a nyelvet, hidd el nem lesznek veled bunkók, meg még annyi, hogy magyarázd meg, hogy miért jöttél, és ha mondod, hogy egy turista vagy nem lesznek ellenszenvesek veled. Amúgy csak azért ilyenek, mert féltik a munkát külföldiektől.
2013. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

"ha beszéled valamennyire a nyelvet, hidd el nem lesznek veled bunkók"


Pont ez itt a probléma! Most ha valahova el akarok menni nyaralni, akkor meg kellene tanulnom az ország nyelvét, hogy ne legyenek velem bunkók?! Röhejes! Megértem, hogy nem különösebben rajonganak, az angolokért, de az angol az összekötő nyelv a különböző kultúrák között, és a tudomány nyelve is az angol.

Továbbá amit Magyarországgal tettek azok után úgy vagyok vele, hogy a csigazabálók bekaphatják, gyakorlatilag totálisan megnyomorították ezt az országot a trianoni békével. És még én tanuljam az ő nyelvüket?! Na menjenek a francba! :-)

2013. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Francia.

Mireille Mathieu-Sancta Maria de la mer.


http://www.youtube.com/watch?v=ivyHAD8VR5U&list=UUthScCnOvtP..


Julio Iglesias-Je N'ai Pas Changé


http://www.youtube.com/watch?v=hxpuJoNwxnM


Pál Dénes - Je suis le même- francia szöveggel.


http://www.youtube.com/watch?v=GpkEIpXKMIM


EZER SZÓ Franciául.


http://www.youtube.com/watch?v=USH1R9fE3vw

Ha kedved van, akkor

Ismerkedj a francia szavakkal.

Írod rossz tapasztalatod volt a franciákkal kapcsolatban.

Persze mert a franciák nem szeretik ha angolul beszélnek az idegenek,

elvárják az alapvető úti társalgást. köszönni, kérni.stb. Van olyan szótár ahol ha nem is tökéletesen, de hozzávetőlegesen jó" jól lehet mondani a szavakat.

2013. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

tudomány nyelve is az angol"

Tévedésben vagy. A tudomány nyelve a latin.

2013. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"tudomány nyelve is az angol"

Tévedésben vagy. A tudomány nyelve a latin."


Te vagy tévedésben! A tudomány nyelve már régen nem a latin. Orvostanhallgató vagyok csak tudom! Minden valamirevaló nemzetközi tudományos folyóirat ANGOL nyelven jelenik meg, nem pedig latinul. A konferenciákon az előadások angolul folynak, publikálni angolul kell stb.

A latin már csak egy emlék. Anatómiai nevek, élőlények nevei stb. latinul vannak. De nem sok latin szót találsz egy molekuláris sejtbiológia tankönyvben. Angol mozaikszavakat viszont annál inkább.

2013. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!