Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szóbeli: Nem...

Angol emelt szóbeli: Nem értem az érvelős feladat menetét, valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Van valami segédanyag vagy ilyesmi? Én kezdem vagy a tanár? Hány ellenérvet kell mondani kábé?
2013. jún. 4. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Tavaly voltam. Van ugyebár a lapon 1-2 mondat. Elolvasod. Van egy fél perc gondolkodási időd, értelmezed, eldöntöd hogy mellette vagy ellene érvelsz. Arra most nem emlékszem, hogy neked a lapon lesznek-e vázlatpontok segítségképp, nem akarok hülyeséget mondani de szerintem nem. Szóval kitalálod, és elkezded mondani.

Pl. nekem az volt, hogy a tömegközlekedésen bliccelni rossz dolog. Elkezdtem, hogy igen, az, azért, mert, blablabla. Elmondasz 1-2 mondatot, a tanár közbe fog vágni, neked ellent fog mondani, vagy kérdezni fog. Lényegében innentől válaszolgatni kell neki, persze nem 1-2 szóban, hanem választékosan. Aztán ez megy pár percig, nekem szóltak, hogy "köszönjük, van még valami amit szeretne elmondani?" és ha nincs, akkor következő feladat.

2013. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mennyire beszélt gyorsan a tanár? Eléggé izgulok... 49%-os lett az írásbelim, szerinted van esélyem nem megbukni a szóbelin? :D Két éve beszéltem utoljára angolul, akkor is csak a középiskolában... Az meg szánalmas szint volt, nem emelt... Nem tudok gyorsan beszélni sajnos, vannak ilyen kínos 3-5 másodpercek néha, amíg megkeresem a szükséges szót a fejemben... Ez mennyire gáz szerinted? Kivárják, amíg kimakogom magam, vagy kidobak röhögve? Már nem reménykedem egy jó eredményben, de nem akarom lerontani kettesre se. Ez eddig egy rohadt gyenge négyes...
2013. jún. 4. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a vizsgáztatón múlik. Pl. barátom előző nap volt, más vizsgáztatók voltak, azt mondta nagyon bunkók voltak vele. Engem tök jó fej nő vizsgáztatott, ha elakadtam mert nem jutott eszembe egy szó, akkor segített, vagy kérdezett, nagyon rendes volt.
2013. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Brühühű...
2013. jún. 4. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!