Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Trükkök hatékony nyelvtanulásh...

Trükkök hatékony nyelvtanuláshoz? Ti hogyan tanultatok meg egy nyelvet? Én teljesen a nulláról kezdem most.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tanulok nyelvet. Ha egyszer megtanulok valamit azt nagyon hamar el is felejtem(főleg szókincsre gondolok). Sajnos a munkám miatt kevés időm is jut a tanulásra, így nem tudok minden nap foglalkozni vele sem tanfolyamra járni..

2013. jún. 6. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy gyártottam magamnak szókártyákat. Kicsi cetliket készítettem, aminek az egyik oldalára magyarul, a másik oldalára pedig angolul írtam fel ugyanazt a szót. A végén már volt egy cipős doboznyi cetlim. Utána nekiültem, és húztam ki egyenként a cetliket a dobozból úgy, hogy nem néztem meg mi van a másik oldalára írva, és kellett kitalálnom, így memorizáltam a szavakat. Mondjuk én rászántam mindig egy-egy órát erre, de nem naponta, mert nekem se volt sok időm.
2013. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat segit ha azon a nyelven nezel filmeket.A feliratozas es a hang egyezzen meg,ne magyar felirattal nezd.Persze a leghatasosabb es gyorsabb,ha anyanyelvi kornyeuetben tanulsz,vagy van legalabb nehany ember,akivel csak az adott nyelven tudsz beszelni.En 2 idegen nyelvet tanultam meg igy valoban anyanyelvi szinten.Ez alatt azt ertem,hogy az adott orszagban szuletettek mar nem veszik eszre beszed alapjan,hogy en nem onnan szarmazok.Azert egy kis nyelverzek nem art hozza:)Sok sikert!
2013. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megprobalhatsz neten is beszelgeto partnert keresni,ha mar nehany dolgot megertessz.Jobb ha az illeto nem beszel magyarul,igy nincs eselye annak,hogy nyelvet valtotok.A hugomat pl hiaba probaltam angolul tanitani,mikor folyton magyarul valaszolt.
2013. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
AudioBook hallgatása és könyv olvasása agyba-főbe + TV video + beszégetés gyakorlás
2013. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ezt ajánlom nállam bevált!

Anki progi mint memorizáló (akár androidra is letölthető és nem kell a használatához net) olyan mint a szókártyák: [link] a progi magyarra is állítható.

Itt elmagyarázzák neked videón (a lap alján) mi is ez [link]

2013. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

(én voltam az 5-ik)

*javítok: nállam=nálam :)

Elfelejtettem írni, h. ha saját magad tanulod akkor a kreativ-ot ajánlom: [link]

az Anki mellé.

Tudsz letölteni előre betáplált kreatív nyelvtanfolyamos szavakat az anki-ba, vagy készítesz magadnak de az nem helyettesíti a tananyagot mert az is kell!!!

Minden nap szánj rá időt az is fontos!

Ui: én tudok középfokon angolul (de nem így tanultam) de most németül tanulok ezzel a módszerrel és szépen haladok :).

Sok sikert!

2013. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek ;)
2013. jún. 11. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!