Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miről kell beszélni ezeknél a...

Miről kell beszélni ezeknél a tételrészeknél? (középfokú angol nyelvvizsga)

Figyelt kérdés

BME nyelvvizsgára készülök, és a szóbeli témaköröknél van pár tétel, amikről fogalmam sincs mit kellene mondanom majd, szóval magyarul sem jut eszembe semmi. Ilyenek például:

-repair of consumer durables (servcies téma)

- man and society: social benefits, social movements


Tudnátok ezekben a témakörökben segíteni? Nem kidolgozott tételt várok, az is bőven elég, ha magyarul leírja valaki nagy vonalakban, hogy mit kéne mondanom.


Előre is köszönöm :)



2013. jún. 7. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Hello, az elso tema a tartos fogyasztasi cikkek javitasarol, szervizeleserol szol. Sok mindennel kezdhetsz, szerintem a legjobb, ha utananezel, milyen szabalyozasok, garancia- es csereprogramok vannak jelenleg ervenyben. Tartos fogyasztasi cikkek pl muszaki aruk (teve, szgep, mosogep stb)

Aztan arrol beszelhetsz, hogyan kell intezkedni, ha elromlik, pl. hibabejelentes, szereles finanszirozasa.

Esetleg sajat tapasztalatot is bele szohetsz.


A masodikra (Ember es tarsadalom, mozgalmak)

Tortenelmi szempontbol miert, hogyan alakult ki a tarsadalom. Pl beszelhetsz arrol, miert elunk tarsadalomban - rendszerezett kozossegekben, torvenyek szabalyozzak az egymassal elest, aki nem engedelmesedik azt megbuntetik. Ezzel szemben, ha nem volna tarsadalmi rendszer, akkor totalis anarchiaba jutnank.

Beszelhetsz meg arrol, h a tarsadalom segiti a szegenyeket, idoseket, betegeket, munkanelkulieket - ezert alakult ki a nyugdij- tarsadalombiztositas- es a kulonfele segelyrendszerek.

Ha a tarsadalom egy retege nem erzi elegedettnek magat es keptelen helyzeten valtoztatni: mozgalom indul. Sztem nezz utana, milyen erdekvedo mozgalmak, vagy sztrajkok voltak. Hogyan ernek celt? Mi valtozik a mozgalom utan?

Lezaraskeppen esetleg beszelhetsz arrol, mi a jo es mi a rossz a jelenlegi tarsadalmi berendezkedesben? Mi a tarsadalom celja? Vagy, miert lehetetlen utopiat kialakitani, mint pl a kommunizmus idealja.

Szembeallithatod az emberi termeszet sajatossagait a kozos tarsadalmi torekvesekkel.


Remelem segitettem, sok sikert a vizsgahoz.

Nem kell felni amugy, konnyu lesz, en is ott tettem le.

2013. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segítettél :) lenne még egy kérdésem...van az a téma, hogy school system, school types in English-speaking countries. Ennél elég ha Nagy-Britanniáról beszélek, ugye? vagy kellene az USAról is?
2013. jún. 9. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!