Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anglisztikára mindenki profi...

Anglisztikára mindenki profi angollal megy?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert gondolkodom az angol mellékszakon, de az emelt angolom négyes lesz, és nem tudom, nem lógnék-e ki túlzottan a csoporttársaim közül.

L21


2013. jún. 10. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne zavarjon az ha kilógsz. Belejössz.
2013. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg az egésznél a 60%, vagyis az 5-ös, akkor nem vesznek fel anglisztikára. Egyébként nem megy mindenki profi angollal oda, az az egyik cél, hogy a nyelvből is fejlődj. Persze van különbség eleinte, de nem sokat számít, nem lesznek attól végig előnybe. A 60%-os emeltet azért követelik meg gondolom, mert különben bárki odamehetne kettes angollal makogni, hátráltatva az órákat, stb. Egy középfokú tudás nélkül, ami a 60%-ot jelenti emelt érettséginél, meg se értenéd az előadásokat, órákat. Bár a külföldi hallgatóknál ez nem tudom hogy van, mert azok között akad olyan, aki egy szöveget se volt képes felolvasni, vagy egyáltalán nem érteni, mit akar mondani. Szerencsére ezekből elég kevés van, de ha mondjuk a fele ilyen lenne, akkor egy káosz lenne az egész
2013. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, éppen ez a baj. Mármint mondják, hogy erős középfokot várnak el, és azért tényleg el is várják. Az emelt angol nem föltétlenül követelmény, de a nylevvizsga szerintem legtöbb helyen az lehet, mármmint ha minorra mész oda. Nem lógnál ki, de nagyon sokan vannak, akik nem megfelelő nyelvtudással mennek oda. Ha úgy gondolod, elég elkötelezett vagy, akkor fölveheted, de nyáron nagyon feküdj rá az angolra. És készülj fel, hogy itt nem a nyevet fogod leginkább tanulni, hanem nyelvészetet, irodalmat és kultúrát inkább.


"Ha nincs meg az egésznél a 60%, vagyis az 5-ös, akkor nem vesznek fel anglisztikára."


Ezt nem tudom, honnan veszed, simán fölvesznek bárkit szinte, aki elérte a minimum ponthatárt, persze fizetősre.


"Egyébként nem megy mindenki profi angollal oda, az az egyik cél, hogy a nyelvből is fejlődj."


Az az egyik cél, hogy nyelvből is fejlődj, igen, de fontos megjegyezni, hogy angolul ott NEM fognak megtanítani, hanem úgy kellene ideális esetben odamenni, hogy már tudsz angolul. Ha ez nincs meg, az keményebb lesz.


"Persze van különbség eleinte, de nem sokat számít, nem lesznek attól végig előnybe."


Ezzel vitatkoznék. Igenis sokat számít, elég könnyen le lehet maradni annak, aki nem veszi elég komolyan.


"bárki odamehetne kettes angollal makogni, hátráltatva az órákat, stb"


Bárki odamehet, és nem hátráltatja az órákat annyira, mert megbukik, mint a franc, nem simogatják a buksit, hogy "nem tudsz angolul, de azért nagyon ügyes vagy."


Ez így most keménynek tűnik, de bírható, viszont föltétele a jó nyelvtudás. Minoron szabadabb vagy azért, legalábbis nálunk; ha úgy gondolod, hajlandó vagy foglalkozni vele, és érdekel is, jelentkezz.

2013. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!