Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul, hogy...

Hogy mondják angolul, hogy szokott vki vmit csinálni?

Figyelt kérdés
A szokni ige mi angolul, van jelen idejű alakja is? Mert magyarba pl nincs de a spanyolba igen.
2013. jún. 17. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Used to.

Someone used to do something.

Szerintem nincs jelen idejű alakja.

2013. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak simán egyszerű jelenbe teszik.
2013. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
esetleg olyan szavakkal lehet hangsúlyozni az ismétlődést pl: always, sometimes...stb.
2013. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarban miért ne lenne jelen idejű alakja is? Én simán szoktam olyat mondani, hogy "szoktam, de riktán".


Angolban helyesen kifejtették, hogy jelen időben a szokás kifejezése pont a "Present Simple" jelentése, ezért külön ige nem nagyon van rá. Létezik olyan, hogy wont, de ez régies, nem olyan gyakori, igeként meg pláne nem.


Múlt időben "used to" és "would" is kifejezi ezt.

2013. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

We would go to the cinema with Grandpa every weekend.

We regularly go to the cinema every weekend. - itt egy gyakoriságot kifejező határozót ékelnek be.

2013. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!