Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak úgy idegennyel...

Hogyan tanuljak úgy idegennyelvet, hogy tartósan meg is tanuljam, és ne is legyen kényszer, unalmas?

Figyelt kérdés

Konkrétan szerbet szeretnék tanulni,a nagyon alapokat tudom már.

Anyu szerint csak minél több szavat meg kell tanulnom, azután a grammatikát érzem én (ami nem igaz, mert annál is sok mindent meg kell tanulni)

Hogyan tanulhatnék meg minél több szavat, úgy hogy tartós legyen, és hogyan tanuljam a grammatikát, hogy használható legyen?



2013. jún. 22. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

szavat->szót

Csak kijavítom,bocsi.


A szavakat csak be kell magolni.Azt máshogy nem annyira lehet.

Azt is megteheted,hogy szókártyákat csinálsz.Egyik oldalra magyar,másikra szerb.Ha van időd,olvasgatod,tanulgatod.

Vagy,a lakásban ha vannak olyan tárgyak,akkor tegyél rá egy cetlit,amin a szerb szó van,és ha ezeket a tárgyakat látni fogod (otthon akaratlanul is látod) akkor előbb-utóbb megjegyzed.


A nyelvtannál,ott érteni kell a dolgokat,de van amit magolni kell.

Ha vannak rendhagyó igék,azt magolni kell.

Más nyelvekbe névelők vannak,azt is magolni kell.

Egy ideidő képzését,vagy szenvedő szerkezetet érteni kell.

Szerintem ez a helyzet.


Igazából nekem egyik se okoz túl nagy problémát (szókincs,nyelvtan) de próbáltam ötleteket adni.

Nem tudom mennyire írtam értelmes dolgokat.


Ez az első idegen nyelved?Előtte milyen nyelvet tanultál?

2013. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Általános iskolás vagyok, és nemsokára pályaválasztásra kerül sor, és szeretnék szerb középsuliba menni, mert az erősebb.

Valójában 7 éve tanulok szerbül, de most komolyabbra akarom váltani a dolgokat, mert a 7 év alatt, csak az utolsó 2 évben kaptunk normális szerb tanárt, akinek érdeke is, hogy megtanuljunk szerbül.

Emellett németet és angolt tanulunk.. de nekem most sokkal fontosabb lenne, hogy megtanuljak szerbbül.:) Köszi.

2013. jún. 22. 19:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Én magyar középiskolát választanék. Itt is van bőven. Ha külföldön élsz akkor is biztos van módja annak hogy ingyen tanulj itt.


Egyébként a szókincs bővítés legjobb módja az, hogy fogsz egy szerb könyvet, ami tetszik és megveszed hozzá a vakoknak készült audio változatot. Aztán olvasod is és hallgatod is amikor csak tudod. A hallgatás legyen napi min. 1,5-2 óra. (ez minden további nélkül megoldható), Így megúszható a szómagolás és könnyedén bevésődik.

2013. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)

De nekem fontosabb lenne a szerb iskola, mert magyarkohoz nem akarok menni, mert sokkal erősebb itt nálunk az a suli ahová mennék:) és majd munkában is a szerbet kellene használnom.

2013. jún. 25. 10:07
 5/9 anonim válasza:
kicsit régebbi a kérdés, de azért érdekelne, hogy hogy haladsz? :) sikerült már valamire jutnod? érdeklődök, mert én is szeretnék szerbül tanulni :)
2013. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
fiam a szerb iskolába jár, és tényleg sokkal de sokkal színvonalasabb mint a magyar oktatás. Ajánlani tudom mindenkinek, annak ellenére, hogy küzdünk a nyelvtanulással mi is :)
2013. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy azt gondolom tudjátok,hogy a szerb nyelvben cirill betűk is vannak.
2013. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
miért ne tudnánk?
2013. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hercegnő_: ) válasza:

Megtanultad már a nyelvet? :)


Hol élsz,hogy szerbet akartál tanulni és szerb suliba járni? :)


Amúgy én szerb sulit fejeztem,nem nagyon volt más választásom és ott tanultam meg beszélni..Iszonyatosan nehéz volt,mivel én nagyon szeretem a magyar nyelvet és általánosban is magyar nyelven fejeztem.

Alig tudtam beilleszkedni,de mire már befejeztem a sulit,meg is tanultam egészen jól beszélni :)

2014. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!