Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megcsinálom a PONS-sorozat...

Ha megcsinálom a PONS-sorozat egyik kezdőknek szánt kiadványát (olasz) mennyit kell még tanulnom utána, hogy eljussak kb. középszintre?

Figyelt kérdés

2013. jún. 24. 04:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Középszintre vagy középfokra? Középszint az érettségi, ami egy alapfokú nyelvvizsga szintjén van. De gondolom középfokra gondoltál.

Hát nézd, én épp ebből a könyvből tanultam és épp olaszt. A kezdőknek csomagot nagyon jónak találom, jó történetei vannak, könnyen átlátható, jó feladatokkal. Azonban nem nagyon visz tovább egy A2-es szintnél. Lefedi az alapokat és ennyi. Azokat viszont tényleg jól. Utána, ha mondjuk megveszed a Progetto italiano B1-B2 kötetét, az úgy jó lenne. A haladó változatát a PONS-nak semmiképpen sem ajánlom, én most abból tanulok, de botrányosan rossz. Friss kiadás, még nem javították át, emiatt tele van nyomtatási hibákkal, ami a kisebbik probléma, tekintve, hogy minimum 1 szintet kihagy, egy csomó mindent nem lehet érteni, nincs hozzá szó szedet és egy nagy halom olyan kifejezést használ, ami már rég kiment a köztudatból. Tudom, mert én tanárral dolgozom fel és ő is sokszor elcsodálkozik, hogy hát ez és ez az olvasmány messze nem középfok, attól sokkal nehezebb, meg sok mindent irodalmi nyelven ír, vagy nem is tudom és tiszta érthetetlen. A kezdőknek csomagot jól összerakták, azt tényleg ajánlom, de a haladóknak változatot semmiképpen se vedd meg.

2013. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az elsővel.

Ha csak abból tanulnál, nem lenne elég szókincsed, hogy megértsd a középszintű érettségi feladatsort, de a többi feladatot se tudnád megoldani!

Hát annyit, hogy legalább B1-es, de inkább B2-es könyvet még vegyél át.

De azért még ez sem elég, fogalmazásírást (levelek, +fordítás) nyelvtant is be kell gyakorolni, magnóhallgatást, szövegértést, szókincset fejleszteni (ha már megérted egy újságcikknek a lényegét, az jó).

Emelt szinten meg már egy folyékony tudás elvárható, írásban, szóban.

2013. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) A kérdésben amúgy a középfokú nyelvvizsgának megfelelő nyelvtudásra gondoltam, bár nyelvvizsgát nem tervezek.
2013. jún. 24. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!