Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám a németet a...

Hogyan tudnám a németet a lehető leghamarabb megtanulni? Ajánlanátok/likelnétek JÓ videókat, leckéket?

Figyelt kérdés

Angolul szépen kommunikálok, pedig azt két évig tanultam(abból is csak egy év volt aktív). Sajnos én olyan fajta vagyok, aki kétszer elolvassa és megtanulja a szavakat, aztán már tudja is az angolt(pl szórendet nem tanulok, csak ráérzek, mint minden nyelvtani dologra).

A német különbözik az angoltól, mert itt csak megmondják, h tanuld meg a nyolcezer fajtáját annak, tanuld meg a kivételeket(ami több, mint a nem kivétel) stb, de nincs logikája, csak magold be és kész.

A német nyelvtudásom, az nagyon alap, de a legnagyobb problémám az, h hadarnak a németek és nem is úgy beszélnek, mint ahogyan a magyar tanárok tanítják. pl A magyar tanár azt mondja, h "máhhen" míg a németek azt, h "máhn" a machen szóra.

Köszönöm! :)


2013. jún. 28. 23:45
 1/1 anonim válasza:

hát ebben igazad van kiejtésük borzalmas a legtöbb magyarnak sőt érthetetlen ausztrálba lakok és van pár némettanár ismerősünk hát nem dicsegednek azzal hogy ök német tanárok. Ezen kívül ott van dialektus az nagyon változó és különböző mindenki más hogy beszél beszéd alapján ha jól kimered magad dialektusból betudod tájolni hogy honnan jött az illető

ha rendes németet akarsz hallani akkor nézzél németül filmeket.Ajánlom és ez legjobb módja szerintem néz meg egy filmet vagy sorozatot magyarul és utána németül [link] itt tudsz online nézni filmeket sorozatokat én a how i met your mother vagy a the big bang theory ajálom mert rövidek van hozzá magyar és német szinkron is tehát nézzél meg egy részt magyarul és aztán németül nem szó szerint vannak fordítva de téma és jelentése ugyan az, így megtanulod a szólásmondásokat a kiejtést szórendet nyelvtant nagyon sok szót ami a mindennapi életbe szükséges

és megszokod a sebeséged amivel egy német beszél nameg szótáraz. Persze kell egy kisidő amíg fülled hozzászokik de ha ez meg van akkor könnyebb és szórakoztatóbb a tanulás

2013. jún. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!