Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsgáról mindent:K...

Német nyelvvizsgáról mindent:Kb. mennyibe kerül? Milyen fajták vannak? Hogyan zajlik? Milyen típusú feladatok vannak?

Figyelt kérdés

Tavasszal nem mertem neki vágni,nem éreztem magam felkészültnek meg nagyon félős voltam(most már kevésbé).Év végén lesz egy német vizsga az egész éves anyagból.Ha ez jól sikerül akkor nyáron is tanulok,gyakorlok és majd 10.év vége felé letenni a középfokú nyelvvizsgát.

Szóval leírnátok mindent amit tudtok a német középfokú nyelvvizsgáról?

14,5/L


2009. okt. 16. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
nézz utánuk a neten, mert nagyon sok van, és mindegyikben mások a típus feladatok. van az ECL, BME, Társalkodó, , Rigó utca, TELC, Euró... nézegesd meg neten, h melyikbe milyenek a feladatok, és olyat válassz, ami neked a legszipmtaikusabb. az árak is változók. nekem BME-s nyelvvizsgám van, abból a C típusú komplex kb 20000ft. kétnyelvű, van benn fordítás, nyelvtan, szövegértés, a szóbelin pedig magnó, képleírás, témakifejtés és szituáció. nekem bejött. szóval először válassz nyelvvizsgát, nézd mikor lesz vizsgájuk ill árat, aztán gyakorold be a feladatait, tanuld meg a szóbeli tételeket és menni fog. 17/L
2009. okt. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jah, amúgy, ha már 3-4 éve tanulsz egy nyelvet, és gyakorolsz intenzíven 2 hónapot (max. 3at) és nem vagy teljesen sík, akkor lazán meglehet a nyelvvizsgád. első voltam
2009. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszoadt!

3.óta,vagyis 7éve emelt szinten németet.Vagyis a haladó csoport tagja vagyok.Amúgy 2.tól,tehát 8.éve tanulok németet.

7.-ben már sokat tanultam,de még mindig nem eleget.Igazából 8.-ban és most érzem h mindent megteszek a legjobb jegyekért.:)

2009. okt. 16. 16:46
 4/4 anonim válasza:

én az ÖSD nyelvvizsgáról tudok többet mondani:) énis most készülük rá.. tavalyi évben heti 20 órában intenzaven tanultam a néemtet.. az ÖSDben olyan feladatok vannak, ha pl. győri vagy hogy beszélgetsz a vizsgáztatóval és el kell neki mondanod győr nevezetességit.. meg mit érdemes megnézni.. meg a különleges magyar ételek, szokások.. ez az első feladat.. a szóbelin.. akkor van olyan 40perc magnós.. richtig/falsch-os meg beirni az adatokat egy táblázatba a szöveg alapján.

az írásbelin 2 fogalmazást kell írnod.. az egyik biztos, hogy levél.. sőt.. általában 2 levél.. 1 hivatalos meg 1 ilyen baráti:) 100-120 szavasak.. az irásbelire van 90 perced. ezen kivül vannak még ilyen alap nyelvtani feladatok.. kötőszavasak.. meg melléknés végződések.. igeidők..

A szóbeli ugy folyik. hogy 2 vizsgázó és 2 vizsgáztató ül bent a teremben.. amikor kihuztad a tételt kapsz 10-15 percet felkészülni, amig a másik vizsgázó vizsgázik. de itt nme ugy zajlik mint a vallatás xD hanem tök empatikusak a vizsgáztatók ( ismerek jópárat:D) nem kell pont vele szemben ülnöd mint a kihalgatásnál.. lazán mintha egy barátoddal/barátnőddel beszélnél:) egyátalán nem tűnik nehéznek, mégis világszerte elfogadott nyelvvizsga az ÖSD..

remélem hasznát veszed a kisregényemnek :)

2009. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!