Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lenne értelme egy nyelvvizsgának?

Lenne értelme egy nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés

Eléggé jól beszélek angolul, egy középfokú nyelvvizsga nagyon könnyen menne, viszont úgy érzem az nekem kicsit "alsóbbrendű" lenne vagy mi, érdemesebb lenne nekem egy felsőfokú. Viszont felsőfokúra azért kéne készülnöm is, mert elég nehéz témák is vannak, tehát nem elég az, hogy tudok angolul beszélni. Viszont ha már tanulnom kéne, akkor szívesebben tanulnék egy másik nyelvet. Tehát a kérdésem: tanuljak felsőfokúra, vagy csináljak egy középkfokút (amire nem is kéne készülnöm), vagy kezdjek el másik nyelvet? Bár középfokú mivel menne tanulás nélkül ezért lehet letudnám azt tenni és mellette elkezdeni németet vagy spanyolt.


Ja és ha külföldre költöznék, akkor oda amúgy is felesleges a nyelvvizsga, nem?


2013. júl. 9. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben tanulnék egy kicsit a felsőfokúra, nem egy nagy ördöngösség :) ezután tanulnék meg egy másik nyelvet középfokú szintjére. hidd el, nem árt, ha van papírod arról, hogy tudsz valamilyen nyelvet, és a felsőfokúval többre mész, mint a középpel - tudás szintjén is.
2013. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, akkor lehet mégis bevállalok egy felsőfokút.

Egyébként mi lenne a helyzet, ha kimennék külföldre? Ott is van valami előnye a felsőfokúnak (természetesen ha nemzetközit rakok), vagy nem?

Mert itthon úgy tudom a fizetés is több, ha van nyelvvizsga, de ha egy olyan helyre megyek, ahol alapból angolul beszélnek, akkor gondolom nem olyan fontos.

2013. júl. 10. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. szerintem van értelme a nyelvvizsgának akkor is, ha külföldre mennél. mivel ott idegen vagy, külföldinek számítasz, nem árt, ha van elfogadott papírod, amivel igazolni tudod, hogy te tényleg beszéled a nyelvet - persze a konkrét tudásod számít inkább, amit megtapasztalhatnak azonnal, de pl. ha tanulni szeretnél, sok helyen elvárják a nyelvvizsgát.
2013. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!