Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány év tanulás után lett meg...

Hány év tanulás után lett meg a nyelvvizsgád? Milyen nyelvből, milyen szintű? Mi volt a nehezebb szóbeli vagy írásbeli? Jártál külön tanárhoz valaha? Hányszor? Mennyit kellett fizetni neki? Milyen típusú nyelvvizsgát csináltatok, milyen feladatokkal?

Figyelt kérdés

És amit még fontosnak tartotok elmondani, légyszíves osszátok meg velem :)

Nagyon köszönöm :)


17/L


2013. júl. 25. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Német, középfok, C típusú, ÖSD (osztrák, nemzetközi nyelvvizsga).

4 év gimiben (alapfok, gyenge osztály). Érettségi után 4 évig dolgoztam, a németet nem tanultam, nem használtam. Jelentkeztem egyetemre, magyar szakra. A második év után 3 hetes német tanfolyamra jártam, Magyarországon. A harmadik évben (azaz majdnem 7 évvel érettségi után) jelentkeztem nyelvvizsgára, elsőre sikerült. Csak pár napom volt rá tanulni, elővettem az érettségire kidolgozott tételeimet. Soha nem jártam külön tanárhoz.

Nem vagyok zseni, mindig is 4-5-ös tanuló voltam (néha hármasokkal).

Ennyit arról, hogy több százezer forintos tanfolyam, különóra, kismillió könyv, külföldön töltött idő nélkül nem lehet egy nyelvvizsgát letenni. Nem fizettünk le senkit, csóró a család, a fizetésemből megspórolt pénz meg szinte mind elfogyott, mire a nyelvvizsgához jutottam.

2013. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, szóval :D


1. Kb 9 éve tanultam mikor letettem.

2. Angolból van középszintűm :)

3. Nekem az írásbeli nehezebb volt, a sok különböző feladat miatt.

4. 7.-től jártam különtanárhoz heti 1x, aztán a vizsga előtt 1 évvel rákapcsoltam, és kb 1 évig tanultam rá intenzíven.

5. Kb 3000 volt 1 óráért azt hiszem.

6. Én Origot csináltam, az írásbeli 5 részből állt: karikázós feladatok, fordítás magyarról angolra, angolról magyarra, szövegértés, fogalmazás. Ja és persze volt hallot szövegértés is, csak az a szóbelivel 1 időpontban. :)


Ennyi :)

19/L

2013. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja, a szóbeli nehezebb volt, a feladatok olyanok voltak, mint bármilyen más nyelvvizsgán: szövegértés, nyelvtani teszt...Csak fordítás nem volt, mivel egynyelvű nyelvvizsga.
2013. júl. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. 3 év után

2. német középfok

3. írásbeli nehezebb volt így utólag, de akkor a szóbelitől féltem jobban

4. igen jártam, kb egy évig intenzíven heti 2x2 órát.

5. 2500 ft volt egy óra

6. TELC típusú, mindenféle feladattal.

2013. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még annyit mondanék az ÖSD-hez, hogy nagyon megéri azt választani, mivel akár külföldi egyetemen is elfogadják (bár a németországiak inkább a Goethe-t preferálják), és persze Magyarországon is. Nekem a szóbeli nehezebb volt, de elég jószívűek voltak, én magamnak lehet, hogy nem adtam volna meg:) Eléggé izgultam...Az írásbeli is elég nehéz volt egyébként, de meg lehet oldani, ha az ember koncentrál (majdnem maximális pontszámot is elértem valamelyik részfeladatnál).

Még az is emellett szól, hogy nagyon hamar megvannak az eredmények:)

2013. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. 8 év tanulás után mentem vizsgázni.

2. Angol, középfokú.

3. Nekem személy szerint az írásbeli, szóbelire nem is nagyon készültem. Mondjuk, meg is látszott az eredményemen, 71 %-os szóbelinél többet vártam magamtól. :D

4. Ha úgy vesszük, igen. Az iskolai angoltanárom készített fel minket a vizsgára. (8-an mentünk az osztályból, ki mikor érezte magát késznek, csak az írásbeli volt ugyanabban az időpontban.)

5. Semennyit, ingyen csinálta. :) Mondjuk a vizsga után mindenki vett neki valami kis ajándékot, köszönetképpen, de ez most mellékes. :)

6. Origó szóbeli, DExam írásbeli. Szóbelin ugyebár volt képleírás, szituáció, előtte beszélgettek egy kicsit velem, és hallott szövegértés. Írásbelin volt 4 szövegértés, különböző feladatokkal (az egyik igaz-hamis, a másiknál max. 5 szóval lehetett válaszolni a kérdésekre, a harmadiknál 1-1 szót kellett beilleszteni a szövegbe, a negyediknél pedig hosszabb kifejezéseket, fél mondatokat). Utána volt egy hivatalos levél, és egy fogalmazás.


Amit fontosnak tartok? Hmmm....írásbeli előtt egyél rendesen, akkor is ha ideges vagy. :D Én semmit nem tudtam előtte enni, ami délelőtt 10 órakor még nem volt vészes, de mire kijöttem fél kettőkor, ölni tudtam volna egy tál kajáért. :D


14/L

2013. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

5 év tanulás után angol felsőfok

1,5 év után spanyol középfok

2013. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Német:

5 évig tanultam általánosban, majd amiatt, hogy középsuliban csak kezdő csoportot indítottak, elmentem külön tanárhoz. Hozzá 2 évet jártam, tehát 7 nyelvtanulás után mentem el.

Heti 1x voltam, 2300-2500Ft volt 45 perc, nyáron jópárszor voltam duplaórán, hogy gyorsabban haladjak.


Origon voltam középfokon, komplexen.

Számomra a szóbeli nehezebb volt izgulás miatt, de mégis az sikerült jobban.

A szóbelin témát kellett húzni és arról beszélni, egy képleírás volt és még egy szituáció.

Írásbelin 1 fordítás volt németről magyarra, 1 szövegértés, 2 levél (egy hosszabb és egy rövidebb), valamint szöveget kellett szavakkal kipótolni.

A beszédértés ugye adott, 2 hallott szöveg magnóról feladatsorral.

64%-os lett, de én már csak örültem annak, hogy túlestem rajta


Angol:

Középiskolában kezdtem el tanulni, 2 és fél év nyelvtanulás után mentem el ECL középfokra, komplexre.

Az első évem "nulladikos" év volt középsuliban, ergo 35 órából 18 nyelvi óra, abból 12 angol volt. Tehát rengeteg órában tanultam "első" évben, nem volt szükség külön tanárra. Kilencedikben és tizedikben heti 5 órában.

Számomra a szóbeli és az írásbeli egyaránt könnyű volt, nem tudok választani.

Szóbelin itt témahúzás volt és képleírás.

Írásbelin 2 szövegértés, 2 levél és egy szövegkipótlós feladat.

Beszédértés szintén 2 hallott szöveg feladatlappal.

92%-os lett, irtózatosan örültem neki :)

2019. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!