Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire van szükség az ELTE...

Mennyire van szükség az ELTE keleti nyelvek-és kultúrák: japán szakán az angolra?

Figyelt kérdés
Pontosabban fogalmazva: mennyire befolyásolja a továbbtanulásomat az, ha eddig németet tanultam, és csak nagyon alap szinten tudok angolul. Vagy egyáltalán nem is kell oda angol?

2013. júl. 26. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szakirodalom olvasáshoz nagyon jó, ha tudod

hasznélni a nyelvet (az angolt)

2013. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de hogy ha nekem csak ilyen 4 éves alapszintű képzettségem van, akkor is bele lehet lendülni?
2013. júl. 26. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szorgalmas (kitartó) vagy, persze
2013. júl. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Volt két csoporttársam, akik nulla angoltudással (csak német) csinálták meg a japán szakot. Az elején nehezebb volt nekik (az akkori két japántanárból az egyik semmit nem beszélt magyarul, és a nyelvtant sokszor angolul, meg rajzokkal magyarázta - azóta helyette már a sokadik tanár van, lehet hogy ő tud magyarul), de mi akkoriban gyakran ültünk össze délutánonként korrepetálni, és segítettünk egymásnak.

Szerintem egyszerűbb elvégezni a szakot, ha tudsz angolul, de nem alapkövetelmény.

2013. júl. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az angol nagyon jól fog jönni, japán-angol szótárakkal dolgozhatsz, pl. a Nelson, angolnyelvü japánmonográfiákat olvashatsz, stb. A német japánirodalom is elég terjedelmes, de még mindig csak olyan, mint Budapesthez képest Nyíregyháza.
2013. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 29. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!