Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki aki tud románul elmagya...

Valaki aki tud románul elmagyarázná hogy miért használjuk a să-t olyan gyakran igék előtt?

Figyelt kérdés
Például "vreau să cant" (énekelni akarok) vagy "vreau să mananc ceva (enni akarok valamit).
2013. júl. 29. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én tudok segíteni neked! Nem tudom, hogy ott élsz, vagy csak érdekel, mert akkor nyelvtanilag magyarázok. Na akkor a să a kötőmód segédigéje. nincs önálló jelentése, csak igék előtt használják. maga a kötőmód olyasmi, mint nálunk a felszólító mód. például: să fac- csináljak. viszont az a vrea, trebuie, a putea, úgynevezett modális segédigék. ez azt jelenti, hogy jelentésük: akarni, kell ( muszáj) , illetve tudni ( képesnek lenni rá.) Hasonlítom az angolhoz, mert úgy jobban megérted: a vrea - to want / trebuie - must / a putea - can ( igazából hat/ het.) Azért mondom ezt, mert ezek után a segédigék után mindig ezt a kötőmódot kell használni, amit ugye a să + igével képeznek. ez jóval megnöveli a să használatát. ( A modális segédigék után nem felszólítómódban fordítjuk magyarra az igét!!) Remélem tudtam segíteni!
2013. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem ott élek, csak érdekel. Tudom mi a kötőmód sokat foglalkozok már egy ideje nyelvekkel. Kicsit az jutott az eszembe erről mint a spanyol se-ről, amit elég gyakran használnak. Mondjuk annál észre lehet venni egyféle kapcsolatot a magyar meg spanyol között bár eleinte furcsának tűnhet (visszaható igéknél használjuk meg gyakran olyankor mikor magyarban igekötőt), de az jutott az eszembe hogy nem nagyon kell kapcsolatot keresni a nyelvek között csak meg kell tanulni hogy úgy van és kész.... Köszönöm mégegyszer!
2013. aug. 5. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Amúgy a románban is vannak visszaható igék. Akkor a "se" -t használják E/3.-ben. HA van bármi kérdésed, akkor állok rendelkezésedre. :)
2013. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Helló, igen lenne még egy. Hogyan tudnék olyan betűket írni, amik a románban vannak? Nekik gondolom saját billentyűzetük van, de sima magyar klaviatúrával is lehet? Vagy te neked is olyan billentyűzeted van amin rajta vannak ezek a karakterek? Kössz!
2013. aug. 9. 19:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Már rájöttem, a karaktertáblában megtaláltam a hozzájuk tartozó kombinációkat!
2013. aug. 10. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
nem, nekem magyar billentyűm van. úgy lehet hogy i és utána alt gr 3, vagy a és utána alt gr 4 de ha nem hivatalos levelet írsz, akkor nem kell ékezetet használni, mert a románok nagyrésze is ékezet nélkül ír. bics, hogy csak most válaszolok, de nem voltam itthon.
2013. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy Magyarországon élek.
2013. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!