Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a most divatos,...

Szerintetek a most divatos, fókuszban lévő nyelvek pár év múlva is ilyen hasznosak lesznek?

Figyelt kérdés

Az angol az gondolom igen.Bár,sose tudni.


Az orosz,az meg most divatos lett,sokan kezdték el tanulni.

Viszont,emiatt nem biztos hogy pár év múlva is ekkora igény lesz rá.Vagy igen?


A németet eddig sokan tanulták,most is viszonylag sokan.

Azzal vajon mi lesz a helyzet?


És,a francia?Az talán annyival biztosabb,hogy az Eu nyelve?(Az angol mellett)


Csak érdekel a véleményetek,mert ez nagyon elgondolkoztatott.


2013. júl. 29. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a német mindig is hasznos lesz, mert Ausztria itt van mellettünk. Ugyanúgy az angol is, mert világnyelv, bár én azt is eltudom képzelni, hogy szinte alapnak fog számítani, hogy beszéld.
2013. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az angol szerintem már alap most is.
2013. júl. 29. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a nyelvtanulók elenyésző része tanulja meg az adott nyelvet igazán jó szinteken. A legtöbb megreked mondjuk egy középfokú szinten, nehezebb nyelveknél már odáig sem jutnak el. Bőven elég már egy olasz nyelvre gondolni pl, ami nem is tartozik a nehezebbek közé, mégis tanárom mondta, hogy rengetegen mennek úgy hozzá, hogy tetszésből megtanulná, de az alapoknál félbe is hagyja, mert mégsem olyan könnyű. S most az ilyen keleti nyelvek, japán, kínai nagyon divatosak, de azokat sem tanulja meg szinte senki még egy hétköznap használható szintig sem. Ennek fényében a válaszom igen, mindenképpen keresettek lesznek, mert a munkákhoz kellő tudás már általában nincs meg az embereknek.
2013. júl. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így már első válaszát is jobban értem,és második-neked is igazad van.


Mentek a zöldek :))

2013. júl. 30. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!