Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolok ugyanúgy mondják...

Az angolok ugyanúgy mondják ki a "Lilla" nevet, mint mi?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. úgy mondják ki, hogy Lájlá.
2013. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "Leila"-val kevernék sztem

Hacsak el nem magyarázod nekik, hogy a magyarban

"Lilla" (i-vel)-nak ejtendő

2013. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából van még az a név is, hogy Lily, ami szóban liliomot jelent. Ez nem hiszem, hogy a Lilla angol változata, de hasonlít rá.
2013. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attol fuug, hogy mondod nekik, vagy felolvassak. Az en vezeteknevemben van par a, meg i betu. Utanam teljesen jol mondjak, de egy alkalommal hallottam, amikor a kollega felolvasta mellettem a nevem. Na akkor lefordultam a szekrol, ugy rohogtem (termeszetesen csak magamban, mert jol nevelt vagyok, mint ok). De a cs, ty, gy, stb az nagyon allat olvasva toluk. Es nem ertik a logikat benne (mondjuk eleg elcseszett dolog ez a kettos betu a magyar nyelvben).
2013. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!