Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ez a mondat? Exactly this...

Jó ez a mondat? Exactly this is her problem has with her husband that he doesn't show her any affection. Ezt szerettem volna mondani: Pontosan ez a férjével a problémája, hogy nem mutat ki szeretetet.

Figyelt kérdés
Hallgatok egy hanganyagot, ami kédez, nekem meg válaszolnom kell. És jönnek az önálló kis mondtaok, de nem tudom leelenőrizni, ezért lenne sdzükségem arra, hogy valaki megnézze.
2013. aug. 1. 17:13
 1/6 anonim válasza:
'has' nèlkül?
2013. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért? Neki "van" problémája. Ha nekem van egy macskám, az is haves.
2013. aug. 1. 17:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van az előzőnek. Ami te írtál az kb ez: Ez a baja pont van neki a férjével nem mutat szeretet.

Ha elhagyod a hast és helyreteszed az exactlyt (this is exactly her problem) akkor jó lesz. Vagy: this is exactly the problem she has with her husband: he.. Csak akkor meg a her fölösleges.

2013. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az első kettőnek, vagy az egyik vagy a másik.


Mert vagy azt írod, hogy ,,this is her problem.."

Ez azt jelenti, hogy ,,ez az ő problémája". Ebben a ,,her"-ben benne van, hogy az övé, nem kell hozzátenni a segédigét.


Ha azt írod, hogy ,,this is the problem she has...", akkor ez szó szerint azt jelenti, hogy ,,ez az a probléma, ami neki van". Ilyenkor ki kell tenni a segédigét, mert mással nem tudod érzékeltetni, hogy az tényleg az ő problémája.

2013. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy macskám az = I have a cat.

De ha azt mondod, hogy ez az én macskám, akkor csak ennyit mondasz: This is my cat. És nem azt, hogy This is my cat have.

2013. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, értettem. :-) Köszönöm
2013. aug. 1. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!