Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanulás? Melyik a jobb?...

Angoltanulás? Melyik a jobb? Ha magyar nyelvű filmet nézek, angol felirattal, vagy ha angolt magyarral? 16/L vagyok, meg szeretnék tanulni angolul, sajnos németet tanulok a suliban:S

Figyelt kérdés
Előszőr az alapoknál kezdem, találtam youtubon kicsiknek szóló angol leckéket, aztán haladok sorjában...Szerintetek a föntiek között melyik a hatásosabb?
2009. okt. 25. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Angolt nézzél magyar felirattal, de me csak egyszer nézz meg egy filmet, hanem annyiszor, hogy tényleg értsd is. Sajnos a magyasr szövegek nagyon sokszor nem igazán jó forditások...
2009. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Angolt nézz magyarral, és angolt angollal, és jól írta az előző hozzászóló, többször nézz egy filmet, addig, amíg nem érted. Ja és ne olyan filmet nézz, ami egyáltalán nem érdekel, hanem amit szeretsz. 16/F
2009. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha nem túl komoly filmeket nézel, vagy szórakoztató dlgokat, vagy ha kicsit komolyabbat akarsz, akkor természetfilmeket, ott sok szó elöfordul és általában elég tisztán, érthetöen beszélnek.
2009. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
angol film, angol felirattal. ebből nagyon sokat lehet tanulni, de ha érteni is akarod, akkor szerintem az is jó, ha magyar filmet angol felirattal, vagy angol filmet magyar felirattal nézel. Mindkettő valamilyen formában hasznos.
2009. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

lehet olyat pl. a kmplayerben hogy egyszerre van magyar és angol felirat.

ha nem megy angolul akkor rápillantasz a magyarra.

2009. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én is angol nyelven angol felirattal szoktam nézni, lényegében ezzel tartom szinten azt angolomat :) illetve ahogy előttem írták, a 2 felirat sem rossz... (na meg nem utolsó sorban gyűlölöm a szinkront...a fordítást is, meg a hangokat is - tisztelet a kivételnek)
2010. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!