Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ciki az, hogy néhány...

Tényleg ciki az, hogy néhány éves nyelvtanári gyakorlattal nyelvtanfolyamra járok egy másik nyelvből, és nem autodidakta módon tanulom azt?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek mondtam, hogy járok egy nyelvtanfolyamra francia nyelvből. Erre ő kiröhögött szinte, mondva, hogy milyen ciki az, hogy valaki nyelvtanárként nem tud egy másik idegen nyelvet magától legalább elkezdeni...


Majd példákat hozott fel, olyanokat, akik állítólag nem nyelvtanárok, de önállóan már a sokadik nyelvet tanulják autodidakta módon. Pl. az 5 év 5 nyelv szerzőjét.


Az, hogy valaki nyelvtanár, abból tényleg annak kellene következnie, hogy egy második idegen nyelvet képes autodidakta módon elsajátítani?


Mit gondoltok erről a helyzetről?


(Angolt tanítok és franciául tanulok.)


2013. aug. 5. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Mármint az, hogy ciki lenne. Azt tudod megtanítani, amit előbb te magad is megtanultál, de neked sem fog beleszivárogni a tudás a fejedbe, ha csak beteszed a könyvet a párnád alá. Hadd példálózzon az ismerősöd, ha attól neki jobb, de igaza nem lesz tőle.
2013. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Inkább még becsülendő is, hogy valaki hajlandó további nyelveket tanulni, szabadidejét ráfordítva.

2013. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most nem azon van a hangsúly, hogy valaki akar-e további nyelveket tanulni...



Azok is írhatnak, akik szerint egy nyelvtanárnak illő volna, hogy autodidakta módon tanuljon másik nyelvet.


Érdekelne a vélemények, indoklások bármelyik oldalról.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. aug. 5. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez emberfuggo es nem azon mulik, hogy nyelvtanar-e az illeto. Neten is nagyon sok tanacs van fent, hogyan tanuljuk egyedul a nyelvet. Azert lehet ennyire valtozatos modon, mert minden embernek mas jon be. Van aki fogekonyabb a nyelvekre, van akinek tobbet kell erte tenni, hogy megmaradjon benne a tudas. Nyelvtanarkent megjobban tudnod kell, hogy egy nyelv megtanulasahoz nem eleg csak resztvenni az orakon, hanem onaloan is tanulni kell azt. Egyebkent sok idot megsporolsz, ha nem onaloan kezded el a tanulast, gondolok arra, hogy nem tanulod meg es nem rogzul rosszul a kiejtes.
2013. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem egyáltalán nem gáz... miért lenne ciki? nyelvtanárral/tanfolyammal sokkal biztosabb a tanulás, mert ha saját magad állsz neki egy tök idegen nyelven tanulni, akkor ki fogja megmondani, ha valamit rosszul tanultál meg? nem is értem, hogy miért lenne ciki az, hogy angoltanárként te is nyelvet tanulsz valakitől.
2013. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert vannak emberek, akik képesek, motiváltak annyira, hogy megtanuljanak teljesen egyedül idegen nyelveken, még nem jelenti azt, hogy mindenki - akár nyelvtanár, akár nem - képes erre. Arról nem is beszélve, hogy 2 teljesen különböző nyelvről beszélünk ráadásul, attól még, hogy érted és tudod az angol logikáját, még nem fog menni a francia is. Én ugyanígy vagyok, csak épp olaszt kezdtem el. Éppen annyi, hogy tudom, mik azok a trükkök, praktikák, amelyekkel könnyebben tanulhatom a nyelvet, de annyira sok új nyelvtani dolog jön elő, hogy semmivel sem vagyok jobb helyzetben nyelvtanárként, mint az utca embere. Ismerősöd simán csak hülye és tájékozatlan. Ő a gáz, nem Te.
2013. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Audidakta mód egyáltalán nem egy "magasabb szintű, jobb" módszer a nyelvtanulásra, hanem egy másik opció. Ráadásul sokkal több időt emészt fel, mint simán nyelvtan szerint tanulni (persze kellenek eféle gyakorlatok is, de ha ezt egy stabilan meglévő nyelvtan tudásra építed, akkor előbb érsz célba és pontosabb tudást is szerzel meg).


Egy nyelvtanár adhat tippeket tanulási módszereket illetően, nyilván ezeket, mint nyelvtanár illik tudnod, de nem ez a fő feladata, hanem előkészíteni az anyagat, felállítani egy tantervet, gyakorlófeladatokat készíteni és ellenőrizni tégedet, meg hasonlók. Tehát elsősorban időt sporolsz vele, nem pedig valami olyant bízol rá, amit te nem tudnál magadtól megtenni...Ellenőrzés pedig bárhogy is tanulod kell, ezt magadtól nem tudod elvégezni.


Szóval szerintem teljesen értelmetlen megjegyzés volt ez az ismerősödtől. Biztos vagyok benne, hogy magadtól is tudnál tanulni franciául, csak éppen sokkal kevésbé hatékonyan sokkal több időért.

2013. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!