Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német B2 csak írásbeli! Mit...

Német B2 csak írásbeli! Mit ajánlanátok ÖSD? TELC? Euroexam

Figyelt kérdés
Már régebben megvolt a szóbelim ECLből. Viszont az írásbelim harmadjára sem sikerült ( 65,58,59 pont -.-") rosszul vagyok az ECL-től.. ezért gondoltam, hogy másféle vizsgatipusban talán sikerülne már végre a vizsga.Ahogy elkezdtem nézegetni viszont a többi tipust rájöttem, hogy mind nehezebb az ECL-nél.. ezért most nem i tudom, mi legyen..:/ De nagyon nagy szükségem lenne a komplex vizsgára.. kérlek ne gyertek olyanokkal, hogy ha eddig nem jött össze, eztán se fog, mert nincs hozzá kellő tudás..3 éve kínlódok ezzel.. tudom, hogy a VALÓS tudás számít, de most a papír kell sajnos..
2013. aug. 6. 02:33
 1/3 A kérdező kommentje:
56, 58, 59* és leírnátok, miből áll egy-egy vizsga? Borzalmasan idegesít, hogy angolból már 3 oldalt találtam, ahol egy helyen részletezik a vizsgatipusokat.. németből persze nem..
2013. aug. 6. 03:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Ugye azt mondják, hogy ÖSD-n nincsen nyelvtan, de a szövegértés 3. és 4. feladata erősen kapcsolódik hozzá. Egyéb "hátránya", hogy nemzetközi vizsga, ezáltal csakis komplex nyelvvizsgát tudsz tenni, azaz a már megszerzett szóbeli vizsgádat nem tudod párosítani. Hátránya, hogy nagyon drága (36k), és ha az egyik rész nem sikerül, akkor mindkettőt újra kell csinálni.

Szerintem nézz 1-2 Euro és TELC feladatsort és döntsd el melyik az egyszerűbb (hozzátenném, hogy ezek tényleg nagyon egyszerűek, 3 éves tudással lazán teljesíthetőek)

2013. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ÖSD vizsgát tettem, azt leírom.

Szövegértés 4 részből áll:

1.) kapsz egy egy oldalas szöveget és 5 db félmondatot, amelyet három megadott állítással be kell fejezni ("karikázgatós")

2.)5 rövidebb cikket olvasol, és mindegyikhez 2-2 cikkfelirat kapcsolódik általában, el kell dönteni, hogy melyik illik hozzá jobban.

3.) szavak eleje meg van adva, be kell fejezni őket, vagy rövidebb vonzatokat, névelőket kell megadni (20 db)

4.) konkrét szavakat kell beilleszteni egy konkrét levélbe. Több megoldás is van erre. (10 db)


Itt mindegyik rész 5-5 pontot ér, összesen 20 pont.


Hallgatás:

1.) Igaz/Hamis (10 állítás van)

2.) Beszélgetés zajlik két ember közt, és egy táblázatot kell kitölteni. Egy része X-elgetős, másikhoz számokat, helységneveket kell írni. (Készüléskor egyáltalán nem ment nekem, viszont vizsgán elég baráti volt, mert kb. minden adatot ismételtek, a fickó visszakérdezett)

Pontozás: 10-10 a két feladatrészre, összesen 20 pont


Levélírás:

Panaszlevelet kell írni egy céghez, hogy vmi nem felel meg pl. szolgáltatás, szállítás, áru állapota, mérete stb.

A felkészítő könyvben vannak megadott formulák, ezért rendkívül egyszerűen fel lehet rá készülni.


Véleménykifejtésnél 3 téma közül választhatsz, reflektálnod kell az olvasott szövegekre, saját tapasztalatokat leírni, illetve, hogy Magyarországon milyen a helyzet (tanulmány, motoros balesetek, stb.)


Szóbeli:

1.) Szülővárosodat be kell mutatnod. A vizsgázóval találkozol a vonaton, megdumáljátok, hova mentek. Ajánlasz neki ilyen-olyan nevezetességet, múzeumot, látványosságot, szórakozóhelyet stb. (nincs felkészülési idő, kb 5 perc)


2.) Képleírás: leírod a képet, elvonatkoztatsz egy témára pl. egészséges étkezés, környezetvédelem, utazás stb. + saját élményeket is belevihetsz, a lényeg, hogy folyamatosan beszélj (nincs felkészülési idő, kb. 5 perc)


3.) Kapsz egy témát és 1-1 szöveget vele kapszolatban pl. Öko energia vs. gázfűtés. Eldöntöd, melyiket támogatod, miért. Amit támogatsz a mellett pozitív érveket, amit nem, amellett negatív érveket gyűjtesz. A vizsgáztató álláspontját meg kell tudakolnod, és meggyőznöd, illetve reagálnod. Érdemes olyan érveket felhozni, amire nem tud mit mondani. (15 perc felkészülési idő, kb. 5 perc)


Ára 36000 HUF

Ha elsőre az egyik rész nem sikerül akkor a felét kell újra befizetned, viszont mindkét részen (szóbeli + írásbeli) részt kell venned újra.

2013. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!