Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL német középfokú írásbeli...

ECL német középfokú írásbeli nyelvvizsgán mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy milyen levéltémák szoktak lenni, mennyire nehéz.

Van-e valamilyen könyv amiből rendesen fel lehet rá készülni?


2013. aug. 11. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ECL német írásbeli része sétagalopp. Az olvasásértés nagyon könnyű, nehezebb elrontani, mint jól megírni és bőven van rá idő. A feladattípus se bonyolult, ha jól emlékszem nekem szövegbeillesztés és címpárosítás volt a feladat. Ha ehhez hasonló feladatokat oldasz, nem okozhat problémát. A levélnél nekem 2 feladatrész volt, egy levél és egy fogalmazás. Félhivatalos levél egy rádióhoz a műsorról, és a hősökről egy rövidebb esszé. Egyébként változó, bármi lehet a téma, a levélformára kell ügyelni, a szóvirágokra (pl. alles auf dem Kopf stellen, jm etw schwarz auf weiß sagen, stb.), tagoltságra, nyelvtanra, szókincsre, stb. A tartalmat csak abból a szempontból nézik, hogy beletettél-e minden szempontot, minden kérdésre válaszoltál-e. Nekünk tanár azt mondta anno, 2-2 gondolat elég, néha a kevesebb több, de bőven fejtsük ki magunkat és változatosan, persze csak a kereteken belül. Egyébként az se volt nagyon nehéz, mivel szótárt már lehet használni levélíráskor. A szóbeli már más tészta, a hallásértés relatíve könnyű, és érthető, de a beszédre, ha jól akarod hogy sikerüljön, fel kell készülni. Ált. pro/kontra, általános globális témákról, pl. bevásárlás, nekem Wohnort volt a téma. Na most tudni kell, hogy én haverommal mentem, abszolúte nem készültünk fel rá, csak amit a suliban tanultunk (igaz, remek tanárunk volt!). Én 4-5 ő 3-as tanuló volt. Igazából végig ő beszélt "szókincsben" ő bontakozott ki leginkább, én szóhoz se jutottam, de több kifejezést használtam (meiner Meinung nach, Ich finde es, stb.) jobb volt a nyelvtanom. Összességében nagyot égtünk és elég gáz volt, de mindketten átmentünk a szóbelin is! Már kérdéseket tettek fel nekünk, hogy elérjük a B2 szintet. De egy 53% így is meglett! Hallásértéssel pedig felhúztam. Úgyhogy nem kell annyira aggódni. Persze, ez vizsgáztatótól is függ. Egyébként itt egy link a feladattípusokról: [link]

De én azt tanácsolom pro/kontra-val megéri felkészülni. Így változatosan tudsz róla beszélni, és a levélnél is kamatoztathatod. Könyv is van az oldalon azt hiszem. De bármilyen nyelvvizsga felkészítő könyv megfelel a célnak, vagy internetes feladatok. Remélem segíthettem!

2013. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fúú nagyon szépen köszönöm a hosszú választ. A szóbelim már szerencsére megvan, azt a telcnél sikerült megszereznem. Viszont a levélíráson csúsztam ott el, azért parázok tőle...:/
2013. aug. 12. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:
nincs mit, szerintem mondom nem nehéz. magabiztosság és egy kis kreativitás. nem a tartalom a lényeg hanem hogy a szempontok meglegyenek, a szókincs gazdag legyen, lehetőleg szóvirágokkal, jó nyelvtannal, hibátlan tagoltsággal és formával. de az ECL nem túl nehéz, szóval meglehet az könnyen! :D
2013. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idő van rá?
2016. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!