Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék német...

Hogyan tanulhatnék német nyelvet, ha a családi büdzsé nem engedi a nyelviskolát, tanárt?

Figyelt kérdés
Még soha nem tanultam német nyelvet, egyáltalán ez lehetséges hogy így megtanuljam itthonról?

2013. aug. 18. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
aus eigener Kraft
2013. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, csak kitartás kell. Lesznek pontok amikor már abba akarod hagyni a francba, de akkor kell odaülni az asztalhoz és kinyitni a könyvet. Ezen túl kell jutni. Oda kell eljutni, hogy megszeresd a nyelvet. Lefekvés előtt például eszembe jut valami, amiben nem vagyok biztos, kikelek az ágyból, odaülök a laptophoz és megnézem.


Keménynek kell lenned, ha egyedül akarsz nekifogni. Itt és más oldalakon is sok segítséget kaphatsz. Ajánlom a Bálint oldalát( [link] ), a nyelvtanulási segédletek menüben rengeteg hasznos oldalt találsz. Ami pedig a tankönyvet illeti:

Én egy régebbi könyvet ajánlok, nekem ez a legszimpatikusabb. A tanuljunk nyelveket sorozatot ajánlom. Ebből is elég sok átdolgozás van, de ha bemész a könyvtárba akkor ki tudod kölcsönözni. Két kötetes, ha átveszed tisztességgel mindkét könyvet, akkor nem lesz baj a nyelvvizsgán.

Ha gondolod, akkor írj nekem privátot és bármikor segítek. Facebookon, e-mailben, ahogy jobb.

2013. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt az oldalt mindjárt meg is nézem!
2013. aug. 18. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A suliban a Kekse 1, 2, 3 tankönyvsorozatból tanulunk. kicsit gagyi, de minden meg van benne, ami a középfokú nyelvvizsgához szükséges: szavak, nyelvtan, párbeszédek, olvasmányok, hallásutáni gyakorlatok stb. Az első könyveben minden meg van magyarul is. A 2-es és 3-as könyv már teljesen német, de érthető minden feladat.

A lényeg, hogy a szószedet szavait írd ki szótárfüzetbe. Ezzel is gyakorlod az írást. DE csakis 3 szótári alakban. Igaz, az első könyv szószedetében semmi sincs kiírva 3 alakban, de ajánlom hogy vegyél egy német-magyar és egy magyar-német szótárat (a Halász Előd-féle szótárakat ajánlom, a legjobb a teljesen zöld borítós szótár, abból is a legkisebb bőven elég a tanuláshoz.)

A három alak igéknél: Präsens (jelen idő), Präteritum (1. múlt idő), Perfekt (2. múlt idő)

~ főneveknél: pl.: der Apfel(1), -s(2), -¨(3)

1: egyes szám alany eset (Nominativ) → der Apfel

2: egyes szám birtokos eset (Genitiv) → des Apfels

3: többes szám alanyeset → die Äpfel

Azért ajánlom, hogy már az elején így tanuld, hogy később ne kelljen visszatérni ugyanazon szavak tanulására.

Egyébként, ha valami kérdésed van, privátban szívesen segítek, ha van időm.:)

2013. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ohh igazán kedves vagy :) köszönöm szépen ^^
2013. aug. 21. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!