Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol és az olasz nyelv...

A spanyol és az olasz nyelv mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
És melyiket éri meg jobban második idegen nyelvként tanulni az angol után?

2013. aug. 19. 15:34
 1/4 Cristo ***** válasza:
100%

Szerintem (de mások szerint is) az olasz nehezebb a spanyolnál. Én csak olaszt tanulok, de van némi ismeretségem a spanyol nyelvről is. Igazából egyáltalán nem olyan nehéz egyik sem, de az angolnál talán nehezebbek (attól függ mit nézünk, van ami az angolban "nehezebb", vagy több figyelmet igénylő).


Az olasz nehezebb, viszont a spanyolt éri meg jobban tanulni (szerintem). Ha érdekelne azért tanulok akkor olaszt, mert a klasszikus zene nyelve, és zenét tanulok. :D

2013. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Spanyol nyelvtanban több a kivétel, de szerintem sokkal könnyebb beszélni mint az angolt.

Ha elhelyezkedési esélyeket nézünk(idegenforgalom, vendéglátás) akkor spanyol éri meg jobban.

2013. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cristo ***** válasza:
100%

Már azzal jobban megéri, hogy hány területen beszélik a spanyolt: egész Latin-Amerikában (Brazília kivételével) spanyol a hivatalos nyelv + Spanyolországban; az olasz meg csak Olaszországban, Svájcban beszélik még, Isztriában és Szlovéniában + Máltán valamennyire.


De amúgy az olasz kiejtése sokkal logikusabb, mint a spanyol, és a spanyol nyelvtana egyszerűbb az olaszénál.


(#1 vagyok)

2013. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. aug. 19. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!