Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan, ez milyen...

Angol nyelvtan, ez milyen fajta jelzői mellékmondat?

Figyelt kérdés
Valahogy túl sok benne a vesső, nem? "Thus events can take place in an enchanting green area, surrounded by a lake and mountains, WHICH provide opportunities for outdoor activities, too."

2013. aug. 20. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

a surrounded mellékmondat a green area-ra utal, ez egy participle clause

a which meg a lake+mountains-re

az utolsó tagmondat non-restrictive vagy non-defining relative clause, mert a már megnevezett lake-et és mountainst magyarázza tovább

2013. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ha meghatározó értelmű lenne, akkor a sok hegy közül határozna meg egyet, és asszem nem is lenne vessző.?
2013. aug. 20. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:

és az ige (provide) sem lenne tbsz-ben

de még mindig nem tudom h mi is a kérdés

2013. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, a participle clauset, meg simán passzívnak néztem, amiből kihagyták az is-t.
2013. aug. 20. 19:00
 5/10 anonim ***** válasza:

a particple clause lényege h hiányzik a von.névmás és a létige

és igen, passzív: green area (which is) surrounded by a lake

ha nem passzív, akkor nem past participle hanem present

(the people living in this village pl)

2013. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt hogy restrictive vagy nem, helyes e volt vagy nem, és miért ilyen rohadt nehéz ezeket megtanulni, megjegyezni?? Egy hétköznapi amerikai ember például ennél egyszerűbb sémákban beszél...
2013. aug. 20. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:

nem rohadt nehéz

magyar százszor nehezebb

eccerű emberek mindenhol vannak

2013. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ már jobban értem!
2013. aug. 20. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Én két mondatban írtam volna.


Thus events can take place in an enchanting green area surrounded by a lake and mountains. WHICH provide opportunities for outdoor activities, too.

2013. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, de egy ideje a nyelvvizsga központok azt mondják: Annak adunk sok pontot aki hosszabb, nyakatekert mondatokat ír, aki rövideket ír az lehet hogy azért mert nem tud angolul...
2013. aug. 20. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!