Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul szeretnék tanulni. Mi...

Oroszul szeretnék tanulni. Mi az a teljesen alap amit tudnom kell?

Figyelt kérdés
Már nem emlékszem hogy alsóban hogy tanultuk a nyelveket..Az abc-t kellene megtanulnom? Aztán továbbmenni az alapfogalmakhoz, szavakhoz?
2013. aug. 21. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem először az ábécé-t kellene megtanulni, majd a szavak leírása következne.

Én is ott akadok el, hogy siettetném a tanulást, de addig nem lehet, amíg az ábécét nem tudom, és nem tudom a szavakat, betűket leírni.


Itt találsz néhány gyakorlást a kezdéshez.


[link]


Az orosz ábécé betűinek kiejtése


http://www.youtube.com/watch?v=THbFZiytziw



[link]

2013. aug. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy hol találsz egy kezdő tanfolyamot. :-)
2013. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#-nagyon köszönöm!:)

2#-nem kell tanfolyam, a nagyapám orosz, a nagyanyám is perfektül beszél, csak egy kis meglepetés akarok nekik:)

2013. aug. 21. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nemrég kezdtem el tanulni oroszul, kb. 7-8 hónapja.

Én a Sag za Sagom című orosz nyelvkönyvet és munkafüzete használom + letöltöttem az 'Эстафета' című könyvet és beszereztem az iskola könyvtárból a 'Русский язык для всех' nyelvtankönyvet.

Ezek a nyelvtankönyvek nagyon jól kiegészítik egymást, hiszen a Sag za sagom az alapoktól kezdi, ellenben a Русский язык для всех már 'épít' valamire, szóval vannak plussz ismeretek, melyekkel kiegészíthetem a Sag zs Sagom-ban tanultakat.

Én nem épp az ABC-vel kezdtem, hanem a nemzetközi szavakkal, hiszen minden nyelv, így az orosz is vesz át más idegen nyelvektől szavakat, pl.: televízió - телевизор

Ezután tanultam meg az Abc-t leírni és kiejteni, majd jöhetett a hangsúly az orosz szavakban és jelölése (ez nem olyan nehéz, csak oda kell rá figyelni, mert nagy jelentősége van a szavak kiejtésében)

A ABC után megtanultam jó egypár alapvető szót oroszul, amiken gyakoroltam az írást és a kiejtést, pl.: машина (autó) vagy солнце (Nap)

Miután már mentek ezek a dolgok elkezdtem foglalkozni a nagyon alapvető mondatok összeállításával (itt most nem olyanokra kell gondolni, hogy mindjárt el tudtam mondani az egész életemet oroszul): az это mutatószó használata és a что, valamint a кто kérdőszó.

És ezek még mindig tényleg csak nagyon az alapok, mert ezek után tanultam meg a főnevek nemére és többes számára vonatkozó fontosabb 'szabályokat'.

Az itt leírtak után még nagyon sok mindent megtanultam, de azokat nem részletezem most ki, mert kezdésnek neked elég szerintem ennyit is megtanulni.

Amúgy most legutóbb a birtokos névmásokat tanultam 1. és 2. személyben + bemutatkozó szöveget állítottam össze(amiben elmondtam a családtagjaimat, nevüket , életkorukat, foglalkozásukat, hogy hol élnek és természetesen bemutatkoztam benne én is)

2013. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyapád orosz,szerintem nem lesz nehéz neked se ;)

Nálam ez van,de apukámmal.

És,amúgy igen,először az abc. Anélkül nem lehet semmit tenni az orosszal.Meg nem árt tudni hogy vannak nemek és esetek.

A nemekből az következik,hogy a főneveknek is lesz neme (de névelők nincsenek). A mellékneveknek meg van 3 alakja:hímnem,nőnem,semlegesnem.Meg hát többesszámú is.

2013. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!