Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok gyorsan, hatékony...

Hogyan tudok gyorsan, hatékonyan, egyszerűen megtanulni angolul? 14/L

Figyelt kérdés
Pár éve tanulok angolt az iskolában, de elég béna vagyok benne, nem is olyan jó a tanítás rendszer.. Viszont szeretnék megtanulni. Mi kell ahhoz pl hogy jól eltudjak beszélgetni egy külföldivel? Vagy megértsem egy dal zeneszövegét, egy filmet? Vannak jó tanulási tippek? Mert a magolás annyira azért nem ment, mert a kiejtést nem tudtam hogyan is van, és úgy meg hülyeség gyakorolni, mert csak kavarodás van a végén... A válaszokat köszi :))

2013. aug. 21. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hangos-szótárból való magolás, film/sorozatnézés, könyv/cikkolvasás tömegével akkor is ha nem érted az egészet, idővel belejössz. Nekem még nem volt 90%-nál rosszabb szövegértésem(írott/hallott).
2013. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Ha már van valamennyi szókincse az embernek és persze néhány év a háta mögött, akkor először célszerű végigcsináémi néhány nyelvtanos gyakorlókönyvet.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2. Ezek után (vagy közben) több opció is kínálja magát.

- filmek, célszerű BBC és Discovery filmekkel kezdeni, aztán jöhetnek a TV sorozatok és játékfilmek - persze felirattal

- könyvek, pl. regények - a kortárs regények szókincse nem túl nagy, gondolom azért, hogy széles tömegekhez is eljusson.

- újságcikkek, cellulóz vagy digitális változatban, pl BBC, National Geographic, ezek szintén az egyszerűbbek közül valók, és persze ott a Wikipédia, amely az ismeretek tengernyi tárházát nyújtja

- zeneszámok fordítása - ízlés kérdése, viszont Googlebe beírva, hogy "Eminem lyrics" kiadja a szöveget, sőt Youtubeon élvezheti is az ember a zenét

2013. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na most még valami. A fentiekkel még csak az értéshez jut az ember... a beszéd fejlesztése, illetve a fordítás a következő lépés...
2013. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 G-F Mónika válasza:

Szia!

Én amellett voksolok, hogy beszélni beszélve tanulsz meg.

Ha van rá lehetőséged, próbálj ki egy beszédoktatást... Megéri.

Vannak skypon is órák, ahol beszélni tanulsz és a beszéd értését.

Ingyenesen ki lehet próbálni az első órát, és utána látod, hogy az jó-e neked...

De magolva, és beszéd nélkül nem lehet megtanulni kommunikálni /szerintem/.

www.tinisi.hu

Ezt javaslom.

Szép napot!

2013. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Aspartia ***** válasza:

[link] állítólag jó, mindenféle országból feljelentkeznek emberkék és tudsz velük beszélni.


plusz youtube a jóbarátod. :D Én kb 1000 filmet néztem meg angol nyelven magyar felirattal, és ebben nincsenek benne a sorozatok. Én egyébként a jó filmeket többször is végignéztem, és komplett megjegyeztem mondatokat belőlük, és ez nagyon hasznos. Hasznosabb mint hogy a tanár ad egy kib_szott szöveget és fordíts, fordíts, fordíts! Aztán meg magold, magold, magold be!

Felkötném ezeket az embereket.

Én ajánlom a Dr Phil show-t, igaz ez amcsi, de nagyon jó kifejezéseket meg lehet belőle tanulni, és tök érdekes témák vannak benne. (néha még kif. félelmetes is)

2013. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!