Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Továbbtanulásnál az emelt...

Továbbtanulásnál az emelt nyelvvizsga vagy a felsőfok ér több pontot? És két nyelvet be lehet -e számítani a vitt pontokba?

Figyelt kérdés
pl.:emelt angol/C1 állami nyelvvizsga, mellé sima német érettségi és a kötelező töri amit néznek. Hogyan kaphatok legtöbb pontot?

2013. aug. 23. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Van egy kis fogalomzavar, mindjárt segítek neked. :)


100 többletpontot tudsz maximálisan összegyűjteni a továbbtanuláshoz. Figyelembe kell venni, hogy a te leendő szakodon mi a követelmény.

Emelt szintű érettségiért 45% felett jár az 50 pont, emelt nyelvi érettséginél 60% felett jár egy középfokú nyelvvizsga.

Ha van külön nyelvvizsgád, a középfokúért 28, a felsőfokúért 40 pont jár, de nyelvvizsgáért maximálisan csak 40 pontot vihetsz. Tehát hiába lenne 5 nyelvvizsgád, csak 40 pontot kapnál.


Ha csinálsz egy emelt szintű nyelvi érettségit, ami követelménye a leendő szakodnak, akkor csak 50 pontot kapsz, a nyelvvizsgáért járó 28 pontot nem kapod meg. Ha viszont nem követelménye a szakodnak, akkor csak 28 pontot kapsz és nem 50-et.


Legtöbb pontot úgy kaphatod, ha az adott szaknak megfelelő követelményeket teljesíted, de nem dolgozol feleslegesen.


Mondjuk jogásznak mennél, oda követelmény a töri. Megcsinálod az emeltet, jól sikerül, kapsz 50 pontot. Van egy felsőfokú angol nyelvvizsgád, ez 40 pont. Másért nem kaphatsz pontot.


Remélem, mindent el tudtam mondani érthetően, írj még ha kérdésed lenne, mert így sok a nyitott kapu.

2013. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A BGF Idegenforgalomra szeretnék bekerülni, ahova idén 428 pont kellett.Az angolt és a törit nézik. Angol emelttel nincs gond, mert most tettem le az Eurós C1-et. (3 hét múlva vehető át a bizonyítvány, egyébként 75% lett összességében)

-Érdemes-e emelt érettségit tenni belőle, több lesz-e a pont?

-német középfokot ha decemberben le tudom tenni, be fogják.e számítani, de nem kértek 2 nyelvet.

-Töriből csak középre merek menni, mert 4-es vagyok.

-ahogy számolok, kevés a pont, 400 körül saccolom, ha pl angol emelt 90%, töri közép kb 80% lenne.

Mit tudok tenni, mert fizetőst sajnos nem tudjuk vállalni, mert kevés a jövedelmünk.

2013. aug. 24. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csinálj egy angol emeltet, ez 50 pont. Töriből törekedj minél jobb eredményre, így ez bele fog számítani az érettségi pontjaidba. Utána 40 pont az angol nyelvvizsga és ennyi, amit tudsz tenni. Ha tennél töriből egy jó emeltet, akkor lenne maximálisan meg a 100 pont és pluszban lenne jó az érettségi után vitt pont.
2013. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ha jól értem, akkor amit NEM kértek németet, annak a nyelvvizsgának a pontját is be lehet számíttatni?
2013. aug. 25. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 26. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!