Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mi a jobb? 2 év...

Szerintetek mi a jobb? 2 év alatt nulláról elkezdeni németet tanulni és felvinni középfokig, vagy már meglévő középfokú angol nyelvtudást felvinni felsőfokig?

Figyelt kérdés

Felvettek mesterképzésre idén, és mivel csak egy középfokú nyelvvizsgám van angolból, kelleni fog a képzés végére egy felsőfokú nyelvvizsga, vagy egy másik nyelvből középfokú. Szerintetek melyik verzió kivitelezhetőbb? Az angolom nem használtam túl intenzíven az utóbbi 3-4 évben, így kikopott picit a nyelvtudásom, szóval szintre kellene hoznom azt is, és úgy hallottam a felsőfokú nyelvvizsga eléggé nehéz, tartok tőle, hogy nem sikerülne megtanulnom rendesen. :/

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 23. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

szerintem én megpróbálnám mind a kettőt, hátrányod nem lenne abból, ha beszélnél pluszba 2 nyelven. :)


de hogy ha mindenképp csak az egyik lehetőséget választanád, én szerintem inkább a 0-ról kezdeném a németet.

2013. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ertek egyet az utolso val. Nem a papirer tanulsz, es rohadt nagy kulonbseg szakmailag, a kesobbi lehetosegeidben, h jol beszelsz e angolul vagy nem(a "jol beszeles" nem a nyelvvizsgatol lesz, hanem h pl. arnyaltan tudsz fogalmazni.)! Persze nem tudom mi lesz a foglalkozasod, de sztem ez kb. mindenhol igaz.


En is nemetul tudok jobban(20 evet eltem nyelvteruleten, de erasmusoltam a briteknel), de angoltudas nelkul meg lennek lo:ve, es latom is a kornyezetembe, hogy milyen zavaro lehet, ha pl. maskulonben okos emberek nem tudnak Jol fogalmazni angolul, anyanyelviekkel beszelgetni, akkor bizonyos feladatokra, poziciokra egyszeruen nem alkalmasak, ez van.

Mas nyelvek persze nem artanak, nehany teruleten meg kell is (turizmus? a vw es audi is nyilvan szereti) de szerintem az angol legyen prioritas. A nemetekkel jo esellyel lehet angolul kommunikalni.


Sajnos nyelvet egyre nehezebb tanulni a korral, enszerintem az a legjobb, ha fiatalon par honapra elmegy az ember Erasmussal(vannak mas programok is europan kivul is), vagy pl. nyaron kalandbol angol nyelvteruletre (mmint ha angoltanulas a cel), akkor az a kellemeset a hasznossal tipikus esete:) GBben egy par honapig felszolgalni v mas tipikus diakmunka (ott ebbol meg lehet elni), es kis szerencsevel jo elmenyekkel es sokkal jobb nyelvtudassal johetsz haza, amibol egy eleten at profitalsz.

Megjegyzem, h Ausztraliaban van egy vizumfajta pont ilyen fiataloknak, akik csak kicsit ott akarnak "lofralni" ilyen jellegu munkaval, asszem 30 eves korig, csak hat egy repjegy oda 200e HUF folott van. Nna, kicsit off de remelem megbocsajtjatok.

2013. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most mész mesterképzésre akkor eleve van egy alapképzésed ami szorosan kötődik az angolhoz mert különben nem tudtad volna elvégezni, tehát angol felsőfokúra mindenképpen szükséged lesz ha hasonló területen helyezkedsz el. Ha meg nem tudsz a szakmádban elhelyezkedni arra jó lenne a német mert autóiparban és üzleti szektorban is elég sok helyen hiány van a németül tudókból.

Két év bőven elég hogy valaki angol-németet is megtanulja. Legjobb szerintem ha angolt komolyan veszed és egy év alatt megtanulod a felsőfokot, eközben csak barátkozol a némettel és a nagyon alap dolgokat megtanulod, majd a maradék egy évben csak arra összpontosítasz.

2013. aug. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább az angolra építkeznék, hiszen azt már régebb óta tanulod és szerintem talán könnyebb felfrissíteni a tudásodat és arra építkezni, mint egy új, állítólag nehezebb nyelvet megtanulni középfokra. Emellett én tanulnék németet is, hátrány abból nem fog érni, hogy azt is beszéled, de szerintem az angol felsőfokúra nagyobb az esélyed, mint egy teljesen idegen nyelvet elsajátítani középfokra, bár nem tudom, hogy járnál-e magántanárhoz vagy csak otthon önállóan tanulnál.
2013. aug. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!