Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire jó ötlet magyar...

Mennyire jó ötlet magyar feliratos angol filmeket, sorozatot nézni egy kezdő angolosnak?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még azt a filmet is felirattal nézem, amelyiknek a nyelvét nem ismerem. Szeretem a színész eredeti hangját, mert az is a szerephez tartozik. Mindenképpen javaslom tehát a feliratot.
2013. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magyar felirat nem jó ötlet, akkor arra fogsz koncentrálni mert az az ismerősebb. Ha már megértesz mondatonként 1-2 szót érdemes angolul nézni mindenféle felirat nélkül, így rá leszel kényszerítve hogy a beszédre figyelj. Igaz hogy így sokkal nehezebb de sokkal jobb eredményeket is hoz: mindenki által mumusként emlegetett magnóhallgatási rész a nyelvvizsgán simán meglesz 90% fölött.
2013. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Filmélményileg jó, de szerintem a magyar felirat semmivel nem visz közelebb az angol tanuláshoz. Az, hogy hallod a szavakat meg kifejezéseket talán, de ahogy írták, valóban nem a színész angol mondataira, hanem a magyar feliratra koncentrálsz, hogy ne maradj le. Szinkronazonos angol felirat akkor már. Hamar rá lehet érezni.
2013. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kiváló ötlet!
2013. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én pont így nézek sorozatokat, mert így tanulok angolul és értem is közben a szöveget. Nekem nagyon bejön ez sorozatoknál. Filmeknél valamiért nem. Most így néztem meg az 8. évadot a Dr. Csontból online, és így még előbb is jutottam hozzá mint ha megvártam volna, hogy szinkrozináljanak hetente egy részt. Szerintem nagyon érdemes így nézni, és így még a nyelvtanuláson is nekem sokat segített.
2013. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!