Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan írják helyesen az...

Hogyan írják helyesen az alábbi felsorolást? Kell vessző? És hány?

Figyelt kérdés

lesz szó gyümölcsökről az almától kezdve a körtén és cseresznyén keresztül egészen a dinnyéig.


hova kell vessző?



2013. szept. 1. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehova, mivel ez nyelvtanilag nem felsorolás, de a mondatot nagybetűvel kell kezdeni.
2013. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem felsorolás, nem tudom mi a neve, de biztosan nem kell vessző? ez ilyen beékelés, nem? beékelés esetén szerintem kell vessző, nem?
2013. szept. 1. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:

"az almától kezdve a körtén és cseresznyén keresztül"

az "alma" előtt és a "keresztül" után kell egy-egy

vessző -

2013. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most kell vagy nem? Hol találok erre vonatkozó szabályt?
2013. szept. 1. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell, de lehet. Ha beékelésnek tekinted, akkor lehet tenni úgy, ahogy a második mondja, de nem kötelező, sőt szerintem stílusosabb is anélkül. De a kettő közötti különbség már nem helyesírási, hanem stiláris!
2013. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár mégsem jó, visszavonom. Nem lehet vessző a keresztül után, mert a dinnye ugyanahhoz a sorhoz tartozik, és beékelni csak azt lehet, amit kivéve a mondat többi része értelmes marad. Márpedig ha az almától a keresztülig kiveszed a szöveget, akkor nem az marad, amit akarsz. Nincs beékelés, nincs vessző.

És nincs egy konkrét szabály sem, ez nem olyan jellegű dolog, hogy ezt a mondatot megtalálod a 34. §-ban. A szabályok arra vonatkoznak, hogy hova kell vessző, és mindet ismerni kell, hogy tudjad, hova nem kell.

2013. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!