Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rigó utcába nyelvvizsgázni...

Rigó utcába nyelvvizsgázni hogyan jutok el a legkönyebben a Nyugati Pályaudvarról, és kb mennyi idő az út?

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:

4-6-os villamos, Harminckettesek tere, és besétálsz a Baross utcán (balkéz felé)


Szerintem max. 20-30 perc. (Gyorsabban is lehetne, de nem tudom, milyen gyorsan gyalogolsz, stb.)

2013. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezeket átszállással együtt értetted?

Bocsi, de sajnos Budapesten soha nem közlekedtem eddig....

2013. szept. 4. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugatitól nem kell átszállni, a 4-6-os villamossal mész (bármelyik jó) 6 megállót.
2013. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor a nyugatinál felszállok egy jegy, vissza meg még egy jegy.



Na most egy butaságot fogok kérdezni, de Budapesten a járatok mindkét irányba járnak? Vagyis arra gondolok, hogy jöhet egy megadott számú járat mindkét irányból? Tehát lehet hogy rossz irányba szállok fel?

2013. szept. 4. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, mivel nem a végállomáson szállsz fel, ezért nyilván mindkét irányba megy...


Ha a vonattól jössz ki, akkor balra kell menned, tehát nem a Duna felé, hanem a Móricz Zsigmond körtér (6-os villamos), vagy az Újbuda Központ (4-es villamos) irányába.

2013. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Istenem.....kell nekem ez a nyelvvizsga ? :):):):)

Bocsi, ne haragudj, nincs szándékomba kiakasztani,de ahonnan én felmegyek Pestre onnan csak naponta 4 busz megy vagy jobbra, vagy balra :):)

Voltam már Pesten, de soha nem egyedül...

Tehát kilépek a nyugatiból. A főbejáratnál. Jobbra a WestEnd, balra a Mcdonald's, szemben valami nagy áruház. Ott van egy járda előttem itt indulok el balra, és ott az első buszmegállónál megállok, és várok a buszra.

Nem kell átmenni az úton? Mert emlékszem egyszer mikor ott voltam átmentünk az úton, és ott volt valami járdasziget szerűség....de onnan csak villamosok indulnak....ÁÁÁÁÁÁ

Taxi az drága ugye?


(megértem ha nem válaszolsz :):) )

2013. szept. 4. 17:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen busz? A villamosra kell felszállnod, semmiféle buszról nincs szó. De ott is nyugodtan kérdezhetsz, sok ember szívesen segít. Én 4 éve járok Pestre, de gyakran a mai napig eltévedek, ha új helyre kell mennem, és olyankor kérdezek.
2013. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem busz, én a villamost ajánlottam...

A 9-es busszal akkor menj, ha városnéző körútra vágysz. Az is jó, de körbemegy még előtte a belvárosban.


SZEMBEN lesz a villamos, ahogy kilépsz az állomásról.

De ne aggódj, ne akard előre "betanulni", tök egyértelmű lesz majd, ha megérkezel.


Egyébként meg a google map-ben meg tudod nézni, vagy bármilyen fotón, hogy hogyan néz ki a Nyugati környéke.

2013. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 5. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Odataláltál?
2014. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!