Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok olyan nyelvtanfolyamról...

Tudtok olyan nyelvtanfolyamról, ahol a tanárok nyelvtanközpontúak? (német) Tapasztalat? Van olyan tanfolyam, ahol a tanár csak veled foglalkozik?

Figyelt kérdés

Én voltam már egyszer a Goethe intézetben, de elég sokat beszéltünk. Ugyanakkor szeretnék felsőfokúra készülni, de a nyelvtanom nagyon rossz. Íráskészségem középfokon épp, hogy meglett.



köszönöm a válaszokat


2013. szept. 6. 11:10
 1/2 webnyelv ***** válasza:

Ha nyelviskolát megkeresel, lehet kérni, hogy csak te legyél a "csoportban", tehát csak veled foglalkozzon a tanár. Általában tanárfüggő, hogy ki az, aki nyelvtanközpontúbb, ki az, aki beszédközpontúbb, de lehet kérni, hogy pl. csak az írásbelire készüljetek, minimális szóbeli résszel.

Vagy magántanárt is megkereshetsz, és megkéred, mire készítsen fel, és igazodik az igényeidhez.

Hová valósi vagy?

2013. szept. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ilyet szeretnék. Ahova eddig jártam, csak a többiek hibás beszédéből "okulhattam". A tanár nem javított, mondván, hogy az a fontos, hogy beszéljünk, nem az, hogy hogyan. Nyelvtani kérdésekre azt a választ kaptuk, hogy ezt már nekünk ezen a szinten tudni kellene. Szóval magyarázat helyett "ki lettünk oktatva".
2013. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!