Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Present Simple/Pres...

Angolosok! Present Simple/Present Continuous?

Figyelt kérdés
Ha könyvek tartalmáról beszélünk, akkor P.S.-t használunk, ezt tudom. De mi van akkor, ha éppen olvasok és megkérdezik tőlem, hogy abban a pillanatban mi történik a könyvben?

2013. szept. 8. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ha könyvek tartalmáról beszélünk, akkor P.S.-t használunk"

Egyrészt nem csak könyvek hanem TÖRTÉNET elmesélése esetén. Másrészt, inkább úgy mondanám hogy a MOST-hoz viszonyítunk és ehhez képes használjuk az igeidőket

....

- And Julie says I am a crazy boy.

- Why?

- And she says because I have been doing all those stupid things. (Present Perf Cont)



"akkor, ha éppen olvasok és megkérdezik tőlem, hogy abban a pillanatban mi történik a könyvben?" - akkor is TÖRTÉNET, és a fenti dolgok érvényesek - az nem igazán számít a történet szempontjából hogy ki mikor olvassa.

2013. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. A munkafüzetben, egy párbeszédnél kell eldönteni, hogy a hiányzó helyre P.S. vagy P.C. kell. A feladatban a srác megkérdezi a lánytól, hogy éppen akkor mi történik a könyvben, amit éppen akkor olvas és nem tudtam eldönteni, de most már megvan, köszönöm a segítséget.
2013. szept. 8. 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen helyzetben simán lehet használni a folyamatos jelenidőt, amennyiben más körülmény (pld az ige fajtája) nem zárja ezt ki.
2013. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Különben nem kötelező jelen időket használni. Akár múltban is lehet. Inkább az egyszerűség miatt használnak jelenidőket, meg azért hogy élőbb legyen az előadás.
2013. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Present Simple-ben írtam meg a mondatot, és helyes lett.

Utolsó: a feladat lényege az volt, hogy a P.S. és a P.C. között válasszunk.

2013. szept. 13. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!