Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges úgy megtanulni...

Lehetséges úgy megtanulni angolul, hogy pl. csak angolul nézek filmeket, sorozatokat, angol cikkeket olvasok esetleg és hasonló módszerek?

Figyelt kérdés

Tanártól nem szeretek tanulni, mert olyan kötelezetségnek, beosztásnak érzem és úgy nincs kedvem vagy inkább úgy mondanám hogy nem is foglal le, viszont angolul lazán elnézek/hallgatok bármit, és ha lehetséges így akkor nem is kéne rávenni magam mert csinálnám rendesen.

Csak mert azon az elven vagyok ha kisgyerekként nem tudtál következtetni még arra sem hogy mit akarnának mondani neked de mégis megtudsz tanulni magyarul akkor csak megy ez így más nyelven is.



2013. szept. 10. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Téves a következtetésed. Amikor kisgyerekként azt mondták neked, hogy "villa", azt nem csak úgy mondták, hanem meg is mutatták, hogy mire gondolnak. Vagy ha nem értettél valamit, azt részletesen elmagyarázták, amíg meg nem értetted. Szóval a kisgyerek sem úgy tanul meg egy nyelvet, hogy csak hallgatja, aztán már beszéli is. Mutogatnak, magyaráznak neki közben. A filmekben nem csinálnak ilyet.
2013. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első mondja. A sorozat/filmnézés is csak akkor hatásos, ha már valamilyen szinten vagy az adott nyelvből. Sokan pl. azt hiszik, mert kimennek külföldre 0 nyelvtudással, akkor ők fél év alatt folyekonyan fognak beszélni. Hát nem. Itt is ugyanez a helyzet, mint a filmnézésnél. A nyelv csak akkor fog rád úgy ragadni, mint a piszok, ha mellette külön tanulod/foglalkozol vele.
2013. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

+ azért az eféle képessége az agyadnak sokat csökken kisgyerekkorhoz képest.


Amúgy pedig tanár nélkül is lehet hagyományos módon tanulni....sőt ajánlott.


Persze valamennyit így is el lehet sajátítani a nyelvből, de lassabban és valószínűleg nagyon sok mindent hibásan fogsz mondani.


Szerintem inkább olvasgass egy kis nyelvtant/szókincset, stbt mindennap és ahhoz nézz sok filmet. Az már sokkal hatékonyabb tud lenni és még mindig nem olyan megterhelő

2013. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A húgom pont ilyen módszerrel tanult meg angolul. Tizenkét éves, egy éve kedvtelésből kezdett foglalkozni a nyelvvel, mert elege lett abból, hogy milyen lassan fordítják a kedvenc sorozatát. Filmeket nézett, dalszövegeket fordított google fordító segítségével stb. Most felirat nélkül néz filmeket, meg nemrég elkezdett egy japán sorozatot nézni angol felirattal. A facebookon állandóan angolul írogat ki mindenfélét. Nem mondom, hogy középfok ú nyelvvizsgát le tudna tenni, mert a nyelvtanról nem sok fogalma van,de szerintem már nem adnák el angol nyelvterületen és amúgy gyönyörű amerikai akcentusa van. Órákat soha nem vett, a suliban németet tanul. Annyi előnye van, hogy anyukánk angoltanár, tehát ha nem ért valamit, ő elmagyarázza, de órákat ő sem adott neki. Szóval meg lehet csinálni, de kell hozzá némi fanatizmus.
2013. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulni? Nem. Gyakorolni? Abszolút igen! Ne keverjük a szezont a fazonnal.
2013. szept. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
HA van már egy alapod, akkor igen. Én így szereztem meg a felsőfokú nyelvvizsgámat.
2013. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó gratulálok :-)

És hogyan lett aktív a tudásod? Mert a sok film nézés, olvasás alkalmassá tesz reading és listening feladatok sikeres elvégzésére, na de egy vizsganak speaking része is van. :-(

Ezt eléggé kevéssé fejleszti a passzív film nézés sajnos.

Vagy van az a mennyiség amikor már igen?

2014. jún. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

6-os hozzászólásához: még szép hogy megkapta a felsőfokút ezzel a módszerrel! (Én is gratulálok egyébként.) Ugyanis az elképesztő szókincs elsajátítása a feladat a felsőfok teljesítéséhez - szinte erre találták ki a filmnézést, eredeti nyelven. :-D Amúgy szerintem a középfok megszerzése tud kutya kemény lenni - az ugyanis szinte csupa nyelvtan, szabály, stb. Ha viszont már ezeket az "alapokat" megszerezted, hadd szóljanak az angol/amerikai filmek!

(Ettől függetlenül a filmnézés bármikor hihetetlen hasznos, de azt érteni kell, hogy alaptudás nélkül az egész egy szép nagy katyvasszá tud összeállni. :-D )

2014. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
01:15, valóban, a beszédben gyengébb vagyok így, da abból is átmentem, szóval.. Szerintem inkább arról van szó, hogy nem vagyok nagydumás amúgy sem, képtelen vagyok a rizsázásra. Amúgy magamnak szoktam hangosan angolul beszélni, vagy az állataimnak, meghatározott dolgokról angolul gondolkozok, kitalálok magamnak törtéteket angolul és elmesélem, hangosan mondom verset, vagy egyéb szöveget, hangosan felolvasom a szövegeket, fórumokon kommentelek. Hétköznapi szinten dimán el lehet boldogulni, eddig még minden angol megértett. Az unokatestvérem, azt mondta, hogy én szebben fogalmazok angolul, mint ő, pedig ő 10 éve Ausztráliában él, bár ebben azért nem vagyok biztos, hogy igaz. Ezzel a módszerrel (is) az életem része lett az angol, sokszor nem jutnak eszembe a magyar szavak, és ha nagyon sietek, akkor véletlenül ki is angol szavakat, miközben magyarul szándékoztam.
2014. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!