Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz, hogy oroszt akarnak...

Igaz, hogy oroszt akarnak bevezetni a német helyett az iskolákban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Hehe, a nap vicce.
2013. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van :D


Amúgy,német helyett alapból nem vezethetik be,mert az angol a kötelező.(A legtöbb suliban biztos)


Már volt más is aki ezt gondolta korábban,hogy angol helyett oroszt,volt már hogy angol helyett német,de én ilyenről nem tudok jelenleg.

2013. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Iskola vezetése dönthet úgy hogy német helyett oroszt fognak tanítani, de sok helyen most se német van hanem olasz/spanyol/latin/francia.
2013. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A német helyett tuti nem , esetleg a többi mellé
2013. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Ezt meg honnan szedted
2013. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos szerintem sem :( Pedig hasznosabb lenne, jobb az orosz mint a német vagy az angol.

Manapság az általános- és középiskolákban németet, angolt és franciát oktatnak nagyobb számban.

2013. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már általános sulikról nem hallottam ahol francia lett volna.

Annyira azért az se elterjedt.Nálunk angolt meg németet is lehetett tanulni (mind a kettőt lehetett egyszerre),de francia nálunk se volt.


Amúgy szerintem az orosz se lenne sokkal jobb általánosba mint a többi.Szerintem majdnem mindegy.

2013. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig van már néhány olyan általános iskola, ahol 3 idegen nyelv közül lehet választani, és az a 3 idegen nyelv a legtöbbször: a francia, a német és az angol.

De legfőképp a gimnáziumokra/szakközépiskolákra gondoltam.

2013. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem,kedves utolsó.

Most már érthető.

2013. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Német-orosz szakos tanárnak készülök de ilyenről nem hallottam :) annyi az alapja, hogy most volt valami rendeletmódosítás ilyen téren, de pontosan meg nem mondom mi...

Iskolája válogatja egyébként, hogy melyik nyelvet lehet vagy kötelező tanulni, én pl.szakközépben tanultam angolt, németet sőt olaszt is. Általában egy kötelező nyelv van (én Vas megyében élek, itt a német kötelező általában) és mellé ha van lehetőség, tanulhatnak még a diákok. Pl.orosz szakkör nálunk is volt.

2013. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!