Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek volt már nyelvtanulásba...

Nektek volt már nyelvtanulásban megérzésetek?

Figyelt kérdés

Hogy,mondjuk mit jelent egy adott szó.Vagy,rendhagyó alakoknál?Mondjuk ha vannak esetek és egy szó rendhagyó.Vagy,mikor szintén eseteknél többes szám van.


Nem tudom jobban leírni.

Nektek vannak a nyelvtanulásban megérzéseitek?

Olyan dolgoknál amiket még nem tanultál.De ráérzel.



2013. szept. 15. 18:33
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha volt,akkor leírhatjátok hogy melyik nyelvben,vagy hogy.


Nem tudom az ilyen mennyire hétköznapi.

Vagy átlagban az emberek magolnak,meg megtanulják a kivételt is,meg stb,vagyis nincsenek ráérzéseik egyáltalán?


Ha jobban belegondolok,szerintem kicsit fura lenne,hogy valaki nem tanult valamit,de ráérez.Ezt mateknál,fizikánál tudom inkább elképzelni.Mert ott kilogikázza.De egy nyelvnél nem mindig lehet így.

2013. szept. 15. 18:36
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem volt már oroszban megérzésem (van is egy tippem hogy miért) ,a franciánál meg angolnál inkább az van hogy könnyen megjegyzem a szavakat,nyelvtant.Szóval azok is jól mennek,de az orosz nekem kicsit más mégis.

De ez persze nem zavar,sőt.


Kíváncsi voltam,másoknak volt-e ilyen.

2013. szept. 15. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Sőt kell hozzá!
2013. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy még nem tanultad, de ha már találkoztál vele megjegyzed hogy az úgy van, csak nem tudod megindokolni hogy miért.

Én különösebben nem tanulom a nyelvtant mert képtelen vagyok leülni és magolni így csak a nagyon alap dolgokat tanulom meg, viszont sokat olvasok így hozzászokom a szerkezetekhez és megszokásból használom őket olyan "mi hangzik jobban" alapon. Ugyanez a ragozásnál is, ha valaki mondja hogy T/2 -ben mi egy szó imperfect alakja meg nem mondom, de amikor egész mondatokban kell beszélni gondolkodás nélkül elsőre eltalálom.


Már több nyelvvizsgát letettem, nem mindegyiket elsőre de összességében szerintem jól teljesítek.


(nyelvek amikhez értek: német, spanyol, orosz, japán, angol)

2013. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszokat


Utolsó,az is érdekes amit írtál.

Nekem ez legtöbbször nem függ attól,hogy mondatban van-e,vagy nincs,de kinek hogy.


Az is igaz,hogy hallom egyszer,és megjegyzem,de olyan is volt amit előtte tényleg nem hallottam.

Kinek hogy.

2013. szept. 15. 19:57
 6/6 anonim ***** válasza:

német-angolban a germán tövek sokszor hasonlóak

ha nem is lehet mindent száz százalékig (és néha anyanyelvüek is eltévesztik illetve dialektusokban ingadozik)

pl.

mult idö

szabályos:

legen legte gelegt

lieben liebte geliebt


másmilyen(erös?):

riechen roch gerochen

fließen floss geflossen

brechen brach gebrochen

sprechen sprach gesprochen

...


többesszám:

der Mord - Morde

der Dolch - Dolche

der Mond - Monde


der Stuhl - Stühle

der Wagen - die Wägen, de csak dialektusban, hivatalosan inkább ugyanaz: die Wagen!

2013. szept. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!