Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van ez az iskolámban?

Miért van ez az iskolámban?

Figyelt kérdés
Most lettem 9-es, vagyis nulladikos, mert az 1. évben csak nyelveket fogunk tanulni. A német az 1. az angol a 2. idegennyelvem. Németből az osztály többsége már legalább 4 éve tanulja a nyelvet, heti 3 órában. Én nyolc évig tanultam, heti 5 órában. Nagyon jó nyelvtanáraim voltak, nyelvérzékem is kiváló. Az mostani osztálytársaim többsége egy ilyen egyszerű mondatokat nem bírnak mondani, hogy 'Ich wohne in Eger.' 'Ich komme aus Ungarn.' Vagy én vagyok nagyon okos, vagy ők nagyon hülyék? Amúgy rendesek, barátságosak, nem cigányok, de furcsa, hogy mindent a legelejéről kezdünk. Én már negyedikben tudtam ilyeneket. Rajtam kívül csak két diák tud úgy beszélni németül mint én. Összesen 12-en vagyunk a németes csoportban.

2013. szept. 16. 15:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mert van akinek jó tanára volt, valakinek nem, valaki magasabb óraszámban tanulta - másik iskola/tagozat - esetleg külön órája is volt belőle, valakit érdekel, valakit nem érdekel a nyelv, + nem egyformák a képességeik sem az emberkéknek.
2013. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nyáron tanultam kb. egy hetet otthon oroszul és szerintem tudok annyit oroszul, mint most ők németből.
2013. szept. 16. 15:48
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Mert butácskák+nem érdekli őket olyan szinten:S
2013. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg örülj neki, h jó a nyelvérzéked, és ne panaszkodj
2013. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit nem értessz ezen. Sokkal több órád volt, jó tanárod volt, és a nyelvérzéked is jó. örülj neki, másokat meg ne nézz le.
2013. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Örülök, csak így elég uncsi lesz majd a heti 18 német óra. Az is érdekes, hogy a letöbben 4-5 körül teljesítettek németből.
2013. szept. 16. 16:09
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

5.-nek, nem a lenézés

Volt nálunk is olyan, hogy kedden 8-9.órába az iskola berakott plusz angolokat, nekünk nem volt beleszólásunk. (9.-ben még nem volt annyi óránk ,csak akkor kérdezték, és csak a szülőket. 11-12.-ben meg már ez sok volt, utána aszonták, kötelező, nem lehet leadni) 3 osztály volt, én abba jártam, akiknek 8.-ban az osztályba való besorolásnál legjobbak között volt az angol tesztje. Na ,és hát 12.-re szétszedték az osztályokat, hogy mindenhol közepes ,jó, legkevésbé jó angolosok voltak; na hát én olyan "sügerek" közé kerültem... Úgy szedték szét a népet, hogy a legjobb osztály legkevésbé jóit egybe rakták a legrosszabb osztály legkevésbé jóival, hát azért volt egy nagy különbség. Közben am sztem közre játszott, hogy olyan voltam, akiket nem akartak túl élénk gyerekek közé rakni - 2. csoportja a középső osztálynak, na ott sok ilyen volt - na és akkor a legsutábbak közé raktak asszem, de ez nem biztos, de am az viszont igen, hogy lehet, hogy az volt eredetileg a középső csoport, ahova nálam két rosszabb év végi átlagú is ment; na és aszittem falnak megyek, 2 hosssszúúúúúú percig ült egy csaj egy tök egyszerű mondat fölött, míg végre legalább azt kinyögte magyarul, hogy nem tudja; meg többen is bénáztak, de komolyan, borzasztó volt és idegölő, főleg 8. meg 9.órában, nem is mentünk már vele semmire.

2013. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
7.vagyok, ja és a másik csoportból, ami elvileg a középső, és oda nem raktak, na ott meg annyira nyüzsi volt állítólag, meg ott se tudták a dolgokat, de brutális szinten nem--- most ezt furán fogalmaztam meg, de "érzékeltetésnek" sztem megfelel.
2013. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát tényleg elég furcsán fogalmaztál, de nagyjából értettem. Nálunk is ez van. Nem hiszem, hogy akik már tanultak vagy 100 órát németül ilyen szinten vannak. Én nem egy kisegítő hátrányos helyzetű iskolába mentem.
2013. szept. 16. 16:37
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán jobb lett volna, ha nem ilyen nyelvi előkészítős osztályba kerülsz.

De ha jól megy a német, talán érdemes volna lenyellvvizsgáznod.

2013. szept. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!