Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az osztrákok is (nyelvtanilag)...

Az osztrákok is (nyelvtanilag) helyesen írnak? Tehát hasznos, ha az osztrák ismerősömmel beszélek németül?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár nem tudok németül, szerintem jó dolog, ha egy olyan emberrel beszélgetsz, aki anyanyelvi. Nekem van egy svéd barátom, vele angolul beszélek, hiába nem ez az anyanyelve egyikünknek sem, még ebből is sokat szoktam tanulni, ha nem jut eszembe egy szó, megnézem a szótárban- rá vagyok kényszerítve, hogy angolul gondolkodjak, és nem felejtek olyan gyorsan. Szóval szerintem ha anyanyelvivel beszélsz, csak nyerhetsz vele. Kérd meg, hogy szabályosan, kerek egész mondatokban, ne szlengekben beszéljen (ha fiatal), és akkor könnyebben fel tudod venni a fonalat.
2013. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen feltétlenül A két német majdnem ugyanaz.


Az osztrák kissé parasztosabb dialektus....

2013. szept. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik hogy egyformán írnak, csak a kiejtésük más.
2013. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

írásban ugyanaz, természetesen a saját egyedi osztrák szavaikkal.

De a kiejtés.. ihajjjj

2013. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha nyelvtanilag kijavít, akkor azt vehetem "szentírásnak"? :))
2013. szept. 18. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:

majdnem.


mert ez olyan, mintha tőled kérdeznék, hogy helyes-e az, hogy: tegnapelőtt el szerettem volna menni veled a boltba, de nem volt ott senki.


és mondjuk te azt írnád, hogy: tegnapelőtt elszerettem volna a boltba menni veled, de ott nem volt senki.



nyilván az első a helyesebb nyelvtanilag. de ha az osztrák javítód nincs a topon, akkor lehetnek félreértések.

2013. szept. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!