Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom megjegyezni a...

Nem tudom megjegyezni a névelőket. Lehetséges így egy középfokú nyelvvizsgát letenni?

Figyelt kérdés
A szókincsem elég nagy, szinte mindent értek, ha nem szakszövegről van szó, és beszédben sincs gondom. Ha tudom a névelőt, akkor a nyelvtani szabályokat is alkalmazni tudom. Csak éppen képtelen vagyok hosszútávon megjegyezni őket. Lehet szótárat használni nyelvvizsgán?

2013. szept. 20. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Az írásbelin a levélírásnál lehet.
2013. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, de még szótárral se lesz sok esélyed mert nincs rá idő hogy mindent kikeress.


Amikor tippelned kell névelőt, szerintem mindig hímneműt érdemes választani mert az olyan szavak vannak többségben.

2013. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért néhány főnévnek meg lehet jegyezni a nemét.

Pl. a -heit, -keit-ra végződőek nőneműek.

2013. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg az "-ei"-re végződőek szintén nőneműek.

(e Konditorei, e Fleischerei)

2013. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
van ilyen nagy táblázat, ahol minden le van írva, hogy melyik végződés milyen névelő, és a nagyobb szócsoportok is. pl. az idegen szavak, a hónapok...stb. ha érdekel leírom. :)
2013. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!