Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írnátok tippeket, hogy hogyan...

Írnátok tippeket, hogy hogyan tanulhatnék hatékonyabban angolul?

Figyelt kérdés

Most futok majd neki harmadjára a középfokú angol nyelvvizsgámnak és úgy látszik hogy eddig rosszul tanulhattam mert még azt a vizsgámat is elbuktam amire tutira azt hittem hogy sikerülni fog.

Szóval légyszi írjatok tanulási módszereket mert nagyon szeretném ha novemberben meglenne :)


2013. szept. 28. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
olvass, tévézz angolul ;)!
2013. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Körülbelül a csapból is ez folyik, de azért még leírjuk háromszor.. :) Tv, internet angolul, filmek, dalszövegek, fordítgatás, könyvek, levelezés-chatelés, stb.. De ha már kétszer nem sikerült, szerintem a probléma egy picit mélyebb eredetű. Suliban tanulod, vagy jársz magántanárhoz? Ha nem, egy-két órát érdemes lenne venni, nézd át a nyelvtant, oldj meg gyakorlófeladatokat, tanulgass szavakat!
2013. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ez a 100. ilyen kérédés
2013. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nyelvvizsgára készülsz akkor egy módszeres nyelvtanárhoz menj! Aki célirányosan erre készít fel. Az ilyen csodákat tud művelni. ismerek olyat aki meg sem tud szólalni angolul és fel tudott készülni tanárral nyelvvizsgára
2013. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jártam tanárhoz még előkészítőn is voltam. Júniusban voltam utoljára mikor már kezdődtek a vizsgák. Nem igazán szerettem őt, mert folyton azt éreztette velem hogy hülye vagyok.

Szóval most itthon kell felkészülnöm :)

2013. szept. 28. 20:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Pont ez az hogy nem egy balfácán beképzelt nyelvészhez kell menni aki azt hiszi hogy a nyelvtanulás képessége kiváltság a társadalomban.


Olyat keress akiben van alázat és leleményesség.


Egy átlagos ember simán képes arra hogy megtanuljon 1 idegen nyelvet, hát még arra hogy letegyen egy nyelvvizsgát mert ahhoz nem kell annyira tudni.

2013. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként meg kezd el minél inkább angolul élni az életedet.

Olvass újságot nézz Tvt filmeket angolul és járj el angolul beszélgetni. + Halgass AudioBookot

2013. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb módja a tanulásnak, ha használod a nyelvet! (Ez tapasztalat.) Arra lenne szükséged, hogy tudj angolul beszélgetni, mert így a kifejezőkészséged és a megértésed is javulna. Ezen kívül valóban hasznos ha olvasol, filmeket nézel angolul. Az elején még lehet angolul angol felirattal, de a feliratot szép lassan el kellene majd hagyni. Amúgy nem kell minden szót érteni, hanem csak azt, hogy miről van szó, és erre szerintem tényleg a legjobb mód, ah tudsz valakivel angolul beszélni, még akkor is, ha az elején ez nem megy annyira könnyen. Pl ha valaki a családodban vagy a baráti körödben jól beszél angolul, akkor megkérheted őket, hogy a nyelvvizsgáig csak angolul beszéljenek veled. :)
2013. szept. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Most a vizsga egyik része sem jött össze?

Mert ha ennyire nem biztos a tudásos, akkor miért nem mentél először csak szóbelire vagy csak írásbelire

(hogy legalább egyik része meglegyen) Hány ponton múlt?

2013. szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp próbálj meg beszerezni olyan könyvet,

ami arra a típusú ny.vizsgára készít fel, amilyenre

mész. Mert akkor fogod látni a feladatokat, hogy kb. milyenek szoktak lenni s úgy célirányosabban tudsz készülni. Eddig melyik vizsgaközpontnál voltál?

2013. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!