Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem értem mikor, miért kell...

Nem értem mikor, miért kell alkalmazni a do, does segédigét. Where do you live? Miért nem lehet csak where you live?

Figyelt kérdés
Miért kell némely kérdéshez betenni a do van valami szabály mikor használjuk. Valaki letudná írni, hogy megtudjam érteni, mert órán nem értettem
2013. szept. 30. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Simple present - egyszerű jelen igeidő. Kérdéskor és tagadáskor ebben az igeidőben mindig használni kell a "do" /"does" segédigét. Ez nem opció, nem néha kell néha nem. Ha egyszerű jelenben fogalmazol, akkor kell.
2013. szept. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

erre nekem az angol tanárom azt mondta annak idején, hogy az ilyen kérdésekre nem lehet mást mondani, hogy "azért, mert".


És így 6,5 angliai élet alatt, belátom igaza volt, ugyanis sok szabály nem is igazán szabály, hanem azért kell így mondani, mert így szokták!

2013. szept. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt így kell bemagolni/ megjegyezni.

Valami olyasmi magyarul, hogy "Hol tesz ő lakni"

2013. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdő mondatokban ezt így kell mondani.

Máshogy nem jó. Pont erről ismered föl, hogy kérdő mondat. Kijelentő mondatokban általában nem kell a "do"

2013. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

where are you from?

itt például nem kell.

vagy lehet itt is.

where do you from?

2013. szept. 30. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:

A do/does segédige eredetileg nem volt vagyis tényleg úgy kérdeztek hogy Where you live?, használata kb 1600 óta kezdett elterjedni, Shakespeare még felváltva használta do-val vagy do nélkül, utána azonban teljesen a do-s változat terjedt el.

Különben most is ritkán előfordul még akkor ha gyakorlatilag teljesen biztos az igen válasz:

You live here?

2013. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A masodik peldad nem jo. Az elsobe azert nem kell, mert a letige (to be) hasznalatakor nem kell beletenni segediget. A masodik peldadban meg csak segedige van, rendes ige nincs is benne.
2013. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!