Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán a levél keltezésé...

Nyelvvizsgán a levél keltezését igazítani kell a levél témájához?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk valaki télen megy vizsgázni, de a levélben nyári munkára kell jelentkezni, akkor a levélnél az aznapi dátumot kell megadni, vagy lehet mondjuk egy májusi dátumot, ha én júliusban szeretnék dolgozni.

Jár pontlevonás valamelyikért? Ha mondjuk nem az aznapi vizsga dátumot adom keltezésnél, csak hogy jobban illeszkedjen a levélhez, vagy azért vonnak le pontot, mert összességében hülyén néz ki, ha több mint fél évvel előre akarok állást keresni?

Remélem érthető a problémám :)

Előre is köszi!


2013. okt. 3. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az aznapit kell feltüntetni.

Mert elvileg télen is már érdeklődhet valaki nyári

meló iránt. Legalábbis én az aznapit írnám.- Mintafeladatban láttam. Ott is úgyvolt.

2013. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De végülis nem az a lényeg.

Nem azt nézik. Egybe nézik az egész irományod.

Főleg persze a levél részét. Tehát legyen megszólítás

A főrész legyen elég terjedelmes, választékos, gördülékeny, meg a felépítése legyen "logikus". Meg a megadott szempontokat mindenképp bele kell írni.

Ha azokból kihagysz, akkor vonnak le pontot.

2013. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A keltezés az legyen, amikor írod vagy elküldöd.
2013. okt. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, akkor marad az aznapi dátum :)
2013. okt. 3. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!