Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A horvát nyelvbe használják a...

Cristo kérdése:

A horvát nyelvbe használják a Đ/đ betűt?

Figyelt kérdés
Az biztos, hogy a szerbben igen, mert azt tudom, de hogy a horvátban használják-e, az nekem nem rémlik... De ha nem akkor a "đ" horvát megfelelője a "dj"?

2013. okt. 5. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Használják a Đ-t. Nézd meg a wikipediát.
2013. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Horvátul nem tudok, de magyarul ezt a kérdést nem így kellett volna feltenni.
2013. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy gondoltad volna. Amúgy nem érthető... ???
2013. okt. 5. 19:56
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor a "ponedjeljak" helytelenül van leïrva?


Ja és köszi a választ.

2013. okt. 5. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Használják rendesen, bár nem túl gyakori. Nem keverendő a dj-vel; azt gy-nek ejtik, a đ meg kemény dzs. Pl. a magyar, Magyarország stb is đ-vel van írva.

A ponedjeljak az rendben van, de az szerbül is a lágyított d-vel van, nem đ-vel.

2013. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Hogy gondoltad volna. Amúgy nem érthető... ???"


De, érthető, csak fáj a szemnek és a fülnek ez a "horvát nyelvbe". Talán inkább nyelvben.

2013. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5: És akkor a "Mađarska"-t úgy kell kiejteni, hogy [mádzsárszká]? De van valami magyar név is átírva szerbre/horvátra: asszem a György volt úgy írva, hogy Đerđ. Akkor ott is [dzs]?


#6: Vagy úgy! Értem. Tudom már mi a bajod vele... Bocsánat: a horvát nyelvben. :) Tökre igazad van. Bevallom, hogy nem tűnt fel, de amúgy tudom, hogy helytelen így: most mit mondjak... Így esett a kezemre/számra/.

2013. okt. 6. 12:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, összezavartalak. Igen, te mondtad jól, a gy hangot írják dj-nek és đ-nek is. Azért kavartam össze, mert a dž a kemény dzs, nem a đ, viszont a Magyarország szót kétféleképpen is szokták mondani, Magyarszkának és Madzsarszkának is (nézd meg a wikin: [link] Mađarska ili Madžarska je država u Srednjoj Europi... stb.


De itt meg tudod hallgatni, hogy ejtik ahorvátok az abcjüket.


[link]


Remélem így már tiszta.

2013. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Értem most már, akkor tökre mindegy, hogy Đ-t vagy DJ-t írok?
2013. okt. 12. 11:19
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Az nem mindegy, hogy egy szóban melyiket írod! Bár a kiejtésük egyforma, de azt meg kell tanulni, hogy melyik szónál melyik kell. Mint nálunk a j vagy ly problémája:)
2013. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!