Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Katedrán vagy a Helen Doron...

Katedrán vagy a Helen Doron nyelviskolákban mennyibe kerülnek a tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Sajnos az internetre nem rakják fel konkrétan.

Célom nyár végére egy felsőfokú(C1)-es nyelvvizsga angol nyelvből.

Nekem az ECL-t ajánlották.Az megfelelő?

Tapasztalatok?Ellenjavallatok?:)


Jelenleg B2 és C1 közötti szinten vagyok,5 éve tanulom a nyelvet magántanárnál,de sajnos elköltöznek:(

Egyáltalán reálisa célkitűzésem?



17/L


Válaszokat előre nagyon köszönöm!



2013. okt. 5. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom de szerintem lehet alkudni velük.
2013. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyáltalán helyes az,amit fent írtam?Reális?Nyelvvizsga-fajta jó?Voltál már esetleg katedrás nyelvtanfolyamon?

Nekem semmi tapasztalatom nincsen,de fontos lenne döntenem:(

Bocsánat,hogy így letámadtalak:)

2013. okt. 5. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért akkor nézz alaposabban utána a dolgoknak, ne csak itt kérdezősködj, már bocs, főleg ha felsőfokot szeretnél, akkor az komoly(abb) cél.. :)))


Az árakról annyit, hogy az sokmindentől függ, és ezért nem feltétlen teszik közzé. A katedráról tudok nyilatkozni, hogy mióta megújult a weboldaluk azóta én magam sem találok semmit (én amúgy kb. másfél évig jártam hozzájuk, igen, jártam), általánosan fogalmaznak, és sok infó egyáltalán nincs fent, igazából azt teszik fel, ami nekik jó. Lényeg, hogy ha bemész a suliba, akkor rögtön a kezedbe nyomnak pár papírt az áraikkal, szóval léteznek árak, csak "elég" magasak. Nekem már a hajam égnek állt a végén, magánóráim voltak aztán annak megvolt az ára, a tanfolyamok valamivel normálisabbak, csak mindig arányosan kell nézni azzal, hogy mire készülsz, és mennyi idő alatt akarod elérni azt a bizonyos célt, és hát a csoportos tanulás felsőfokra már nem a legjobb választás :/ Legalábbis nálam nem működött, aztán így én inkább vettem magánórákat, ahol több lehetőség van beszélni akár hosszabban is, ami meg kell ahhoz hogy szép kerek mondatokban fejezd ki magad.


Az ECL az jó, viszont szerintem alternatívaként fontold meg a CAE-t, vagy (később) CPE-t. A cambridge nyelvvizsgák a világon bárhol egy szinvonalas nyelvvizsgának számítanak, sok helyen követelményként is szerepelnek, pl. egyetemek, munkahelyek is szokták kérni. Nem azt mondom, hogy nincs más jó nyelvvizsga, csak azt, hogy ez ugyan nehéz, de megéri megcsinálni:) Persze mind az ECL mind a Cambridge CAE/CPE államilag és nemzetközileg is elismert, tudtommal érvényességük korlátlan, tehát nem avulnak el.

Itt (a British Council oldala) találsz sok hasznos infót: [link]


Ha számít akkor most pl. én is CAE-re készülök, és látom hogy más nyelvvizsgákhoz képest nehezebb, a megfelelő szókincs és a nyelvtani apróságok ismerete nagyon fontosak ennél a vizsgánál. Viszont nálam pl az a helyzet hogy más nyelvvizsgateszteket már elég könnyen megoldok, a CAE tesztekkel azért még van mit fejlődni:)) szóval ez is mutat valamit.. mondjuk azt nem írtad miért csinálnád a nyelvvizsgát. Továbbtanulás vagy külföldi munka vagy mi a célod vele? mert ez esetleg számíthat. Ha itt maradsz, akkor szinte teljesen mindegy melyiket csinálod, ha kimész akkor már kicsit más a helyzet. Kint egyrészt megnézik a papírt is (komolyabb helyeken legalábbis meg), másrészt meg a gyakorlati tudás számít, nem úgy mint mo-n.. Az önmagában, hogy van papírod nem garantálja, hogy tudod is a nyelvet.. főleg hogy sok év után uazt a szintet tudod amit évekkel azelőtt csináltál, hát ez talán nyilvánvaló..


Szerintem a célkitűzésed az reális, nyárig simán meg lehet csinálni, viszont ahhoz sokat kell gyakorolni. És én a helyedben vagy keresnék olyat (barátot, ismerőst, rokont akárkit), akivel tudok angolul kommunkálni, vagy ki kell menni külföldre kicsit. Néhány hónap nagyon sokat számít angol környezetben. Csak a suli/munkahely lehet akadály ebben, viszont a tanárért meg fizetni kell (uúgy mint ahogy azért is fizetnél explicit vagy implicit, ha kimennél ugye), főleg ha nyelviskolához mész akkor megkérik az árát (nekem pl éppen ezért lett elég a katedrából, mert fizettem a magánórákért, és közben éreztem hogy nem fejlődök semmit.) Megoldás lehet az, hogy keresel egy normális magántanárt, de olyat akinek a tudása is megvan hozzá (tudod ilyenkor nem árt az anyanyelvi tanár, és ráadásul olyan aki az adott vizsga követelményeit is ismeri. Az hogy pl. valaki amerikai, nem jelenti, hogy jól fel tud készíteni a vizsgára, szóval ezzel is csak a szívás van... xD).


Szókincsfejlesztésre amúgy a megfelelő irodalom olvasása (tehát nem a mesekönyvek, meg az egyszerűsített változatok) nagyon jó tud lenni. Én azt csinálom hogy olvasok mindenféle szótárhasználat nélkül, és egy idő után általában totál belezavarodok, na olyankor helyreteszem a dolgokat (kikeresem az ismeretlen szavakat, amik miatt megtévedtem :D sokszor már az is segít ha az ember rájön hol akadt el), és olvasok tovább, ennyi az én módszerem. Egy idő után egyre kevesebb szót kell kikeresni, mert jön a jelentés a kontextusból. Viszont az nagy kamu, mikor valaki azt állítja hogy egyáltalán nem kell szavakat kikeresni, úgy szerintem nagyon el lehet tévedni, és bizonyos fordulatokat az ember sosem ért meg pontosan. Legalábbis rám ez igaz. És miután megérted mi a garancia arra hogy tudod használni is? Mert ez nem úgy működik egészen... Ezen kívül lehet (kell) nézni filmeket is (angolul, felirat nélkül. És nem olyat amiben a konyhanyelv megy,hanem komolyabbakat:)), de szerintem egyik módszer (film,olvasás,tanár) sem pótolja azt az élményt és tapasztalatot, ha az ember egy kis időt kint tölt el. A pontos és gördülékeny beszédhez ráadásul muszáj gyakorolni is, nem csak hallgatni a beszédet.


Remélem tudtam legalább kicsit segíteni. A dolog az kb. csak rajtad múlik:) , én ott rontottam el annak idején a nyelvtanulást (bocs amúgy a stílus miatt néha csak reggel van:D), hogy sokáig elhittem a magyar kamudumát arról, hogy ismétlés ismétlés ismétlés, meg kemény munka, aztán ez maximum középfokig oké, de már ott is rossz hozzáállás (legalábbis részben az). Fontosabb hogy az ember folyamatosan újat tanuljon és fejlődjön, és az ismétléssel töltött idő ezt tökéletesen eliminálja. Ha használod a nyelvet és beszéled, akkor nem kell ismételni, legalábbis hogy én nem ismétlek az tuti biztos, és nincsenek problémáim sem a nyelvtannal sem a szavakkal. Viszont ehhez kell az hogy egyetlen nap se teljen el anélkül, hogy pár órát angollal foglalkoznék, viszont az konstruktív, nem pedig ismétlés jellegű foglalkozás.. nyilván. :)

2013. okt. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!