Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen munkát érdemes vállalno...

Milyen munkát érdemes vállalnom külföldön, amivel a legjobban tudom a nyelvtudásomat fejleszteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni pár hónapra Németországba, utána Angliába dolgozni, mert jövőre elmegyek MSc-re külföldön, ahhoz meg mindenképpen jó nyelvtudásra van szükségem. Jelenleg angolból B1-B2, németből B2 szinten van a tudásom. Van egy CNC forgácsoló szakmám, csak gyakorlatom nincs benne. Viszont a munkahelyemen látom, hogyan zajlik ipari körülmények közt a termelés, a munkadarabok gépbe rakásához, zöld gomb nyomogatásához+a korrekciók beírásához, méretek ellenőrzéséhez szerintem nem kell több éves gyakorlat, ha nem egyedi gyártásban dolgozom. Érdemes lenne megpróbálnom ezzel elhelyezkedni? Mert ha kinn élek pár hónapot, akkor azért ragad rám némi nyelvtudás, és eddig nem láttam a sorozatgyártásban olyan komplikált feladatot egy CNC gépkezelő munkájában, amihez szükségesnek tartanám a több év tapasztalatot, amit általában elvárnak. Van egy BSc-s gépészdiplomám is, de ehhez szerintem kevés a nyelvtudásom, hogy külföldön elég legyen. Nem ragaszkodom egyébként ahhoz, hogy a szakmában helyezkedjek el, elmegyek szívesen pl. bolti eladónak vagy fizikai munkásnak is, ha nincs jobb, csak az lenne a fontos, hogy azért kelljen kommunikálnom is. Valakinek van valami egyéb ötlete vagy tanácsa?

2013. okt. 8. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyelvtudás fejlesztéséhez olyan állás kell, ahol emberekkel találkozol. CNC forgácsolóként nem hiszem, hogy túl sokat kellene kommunikálni, ráadásul azt is szakmai nyelven.
2013. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Zöldgombosnak gyártósorra SOHA!!!!
2013. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!