Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyikre készüljek? Spanyol...

Melyikre készüljek? Spanyol közép vagy angol felső?

Figyelt kérdés

Van már egy angol közép TELC nyelvvizsgám, és érettségihez szeretném a plusz 40 pontot ezért a felső kettőből kell egyet kihoznom..

Angol könnyebb, és lenne egy felsőfokom amit előbb-utóbb mindenképp szeretnék. Spanyol nehezebb és rosszabbul megy, de diplomához úgyis 2 nyelvvizsga kell majd.


Többnyire otthon fogok felkészülni rá, ti melyiket csinálnátok?

Melyiket hol a legkönnyebb csinálni? Ti hol nyelvvizsgáztatok és miért?

Köszi



2013. okt. 18. 15:01
 1/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A munkahelyek nagy részéhez elég a középfok, úgyhogy én minél hamarabb rástartolnék a második nyelvre, hogy az mindenképp meglegyen. Diplomáig valószínű, hogy még fejlődsz angolból anélkül is, hogy különösebben tanulnád, legalábbis a szókincsed, és akkor a spanyollal már nem is kell foglalkoznod, ha nem akarsz.

Én teszteket csinálnék online, mert az ingyen van.

Nekem két felsőfokúm van, amit elismernek, mert helyben csináltam a diplomámat (külföldön diplomáztam, na), úgyhogy vizságról nem sokat tudok, sajna. Viszont mindenképp olyan vizsgát keresnék, amit elfogadnak mindenhol, természetesen.

2013. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amelyik könnyebben megy úgy érzed

Arra menj először

2013. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőre érdemes ráhajtani. Csak a sorrend a kérdéses.
2013. okt. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, mindkettőre rá fogok hajtani tényleg csak a sorrend a kérdés :D

iagzából tapasztalat érdekelne ha van valakinek spanyol középpel kapcsolatban

2013. okt. 19. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is angol TELC középfokúm van, és most készülök a spanyol középre (ORIGO). Nehéz ráhangolódni a második nyelvre, és már minden tantárgyból elkezdtünk az érettségire készülni, szóval időm is kevés van.
2013. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!